SŁONECZNE PEDAŁOWANIE PO KAMPINOSIE

2017-05-13 21:48:49

Ponad 100 osób wzięło udział w kolejnej edycji Rajdu Rowerowego do Puszczy Kampinoskiej, corocznie organizowanego przez TKKF Chomiczówka, przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany. W końcu dopisała pogoda i wszyscy zwiedzali Kampinos w słonecznej scenerii.


Tegoroczna edycja Rajdu miała sporą konkurencję. Organizatorzy musieli modyfikować trasę przejazdu aż na dwóch spośród trzech dystansów, ze względu na dwie imprezy biegowe, jakie odbywały się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Uczestnicy przejażdżki do Kampinosu tradycyjnie mieli do wyboru trzy długości tras. Od najprostszej, prowadzącej z dziedzińca AWF prosto do Polany Jakubów przy siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego, aż do trudnej, technicznej trasy mijającej miejscowość Wiersze, prowadzącej do Roztoki i z powrotem na Polanę Jakubów.

W tegorocznej, słonecznej edycji Rajdu na trasie pojawiło się ponad stu amatorów jazdy na rowerze od najmłodszych, którzy na rajd przyjechali z rodzicami, aż po seniorów. Od wczesnych godzin rannych przedstawiciele TKKF Chomiczówka prowadzili zapisy, przewodnicy od godziny 9:30 ruszali z kolejnymi grupami na trasę, aby następnie wczesnym popołudniem spotkać się na grillu i ognisku, w celu podsumowania imprezy. Krótką relację wideo sprzed startu można znaleźć tutaj.

Wszytkich szczęśliwie finiszujących powitał Jacek Bączkowski, a następnie uczestnikom podziękowali i pogratulowali przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski, którzy reprezentowali Dzielnicę Bielany na imprezie. - Po raz pierwszy od lat dziś nie jechałem z państwem, jednak natłok obowiązków i imprez na terenie Bielan mi na to nie pozwolił. Cieszę się, że w tym roku dopisała pogoda. Widzę, że dopisują także u Państwa humory, co znaczy że rajd udał się wyśmienicie, co bardzo mnie cieszy - powiedział na Polanie Jakubów do uczestników rajdu Grzegorz Pietruczuk. Przy grillu z dobrym skutkiem pomagał organizatorom Włodzimierz Piątkowski. Wszyscy stali bywalcy podkreślali różnicę pogodową w porównaniu do zeszłorocznej, ulewnej edycji, o której pisaliśmy tutaj.Ponad sto osób jeszcze długo po dojechaniu do mety Rajdu cieszyło się najpiękniejszym chyba w tym roku dniem jeśli chodzi o nasłonecznienie oraz temperaturę powietrza. Tegoroczna edycja przyciągnęła nie tylko mieszkańców Bielan. Na Rajdzie pojawili się przedstawiciele klubów rowerowych między innymi z Rembertowa i Konstancina. Imprezę zakończyło tradycyjne losowanie nagród spośród uczestników zmagań. Ponad 40 osób wygrało akcesoria rowerowe, ufundowane przez organizatora.

Forotrelacja z Rajdu pojawi się po weekendzie.

MG źródło: inf. własna