SPORTOWA SOBOTA NA OLSZYNIE

2016-09-11 10:39:43

10 września był w Parku Olszyna pożegnaniem lata, zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Bielany. Podczas kilkugodzinnej imprezy nie zabrakło atrakcji sportowo-rekreacyjnych. Zapraszamy do krótkiego podsumowania.


Piknik "Żegnaj Lato na Bielanach" wystartował o 13:30, choć już wcześniej wszyscy odwiedzający mogli liczyć na aktywności zaproponowane przez CRS Bielany. Na obiekcie "Syrenka" równolegle toczyły się zmagania młodych koszykarzy oraz piłkarzy, zakończone we wczesnych godzinach popołudniowych.

W strefie sportowo-rekreacyjnej przewijało się setki, jeśli w przeciągu całego dnia nie tysiące mieszkańców Bielan, sprawdzających ofertę lokalnych klubów sportowych. Nad zapełnianiem i animowaniem czasu czuwała Grupa Teatralna Warszawiaki, która swoje występy przygotowała również w klimacie, nawiązującym do starych, przewdojennych dyscyplin sportu i aktywności sportowych.Wszyscy odwiedzający Park Olszyna mogli zapoznać się z ofertą klubów sportowych, które wystawiły swoje stoiska. Rozbudowaną ofertę przedstawił AZS-AWF Warszawa. W interesującej strefie taekwondo olimpijskiego, dzieci i młodzież mogły poćwiczyć tę coraz bardziej popularną dyscyplinę sportu i spotkać jednocześnie piątego zawodnika zakończonych Igrzysk Olipijskich w Rio de Janeiro - Piotra Pazińskiego. W animacje i gry taekwondo włączył się pierwszy klub Piotra, w którym jest trenerem - Tebek Bielany. AZS-AWF przygotował również zajęcia z rugby, którego sezon zbliża się wielkimi krokami zarówno w rozgrywkach kobiet i mężczyzn.

Sporo działo się na mini strzelnicy, zbudowanej przez ZKS Warszawa. O trafności oferty przygotowanej przez klub z Marymonckiej świadczyła długa kolejka chętnych do oddania strzału z różnych rodzajów broni. Również na sąsiadującym stoisku UKS G-8 Bielany można było postrzelać z karabinu biathlonowego. Klub zaproponował gry i animacje dla najmłodszych. Wszyscy zainteresowani mogli zasięgnąć informacji o treningach w sekcjach znajdujących się w klubie. - Jak zwykle piknik był bardzo udany. Cieszy spore zainteresowanie zajęciami pływania, więc można powiedzieć, że swój cel osiągnęliśmy - nie krył zadowolenia Paweł Wołkow - trener pływania w UKS G-8 Bielany. 

Po drugiej stronie polany, swoje stoiska zaprezentowały Hutnik Warszawa i UKS Dragon Bielany. Zajęcia z piłki nożnej cieszyły się sporym zainteresowaniem młodych fanów piłki nożnej z Bielan. Sporty walki, poza wcześniej wspomnianym taekwondo reprezentował Jodan (aidiko) i Bielański Klub Karate Kyokushin Karate. Wszyscy fani sportów walki mogli czuć się usatysfakcjonowani, możliwością spotkania z drugim olimpijczykiem na pikniku, Mistrzem Olimpijskim z Aten prezentującym swój klub - Pawłem Nastulą. Trzeba przyznać, że możliwość rozmowy z legendarnym bielańskim sportowcem cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Swoje prezentacje przygotował także Zespół Szkół Sportowych numer 50 i klub UKS Kusy oraz Centrum Sportowo Rekreacyjne dzielnicy Bielany.

Równocześnie do gier i animacji przygotowanych przez kluby, na boisku CRS Bielany wszyscy mogli spróbować swoich sił w hokeju na trawie. Specjalnie na Piknik do Warszawy przyjechali Mistrzowie Polski i uczestnicy Ligi Mistrzów - drużyna Grunwaldu Poznań, która wspiera powstanie hokejowej sekcji w UKS G-8 Bielany. Zawodnicy z Poznania przekazali sprzęt przyszłym hokeistom ze stolicy. - To bardzo miła inicjatywa, którą doceniamy. Cieszę się, że na Bielanach popularyzowane są nowe sporty - nie krył zadowolenia zastępca burmistrza dzielnicy Bielany -  Włodzimierz Piątkowski, na którego ręce Grunwald Poznań złożył ufundowany przez siebie sprzęt.Jak zwykle przy okazji sportowego pikniku na Bielanach, nie zabrakło miejsca na podziękowania. Za sukcesy w ostatnich występach na arenie krajowej i międzynarodowej władze dzielnicy podziękowały między innymi pływakowi - Kacprowi Stokoskiemu, pięcioboiście - Sergiuszowi Jakubowskiemu i triathlonistce - Oldze Kowalskiej. Na scenie swoje pokazy zaprezentowali sportowcy. Wśród niech znaleźli się młodzi szermierze z UKS G-8 Bielany, seniorzy z TKKF Chomiczówka i przedstawiciele sportów walki z Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate oraz AZS-AWF Warszawa.

- Jak widać Bielany sportem stoją. Cieszę się, że dziś - tradycyjnie - dopisała nam pogoda, co umożliwiło zapoznanie się z ofertą sportową dzielnicy dużej liczbie mieszkańców. Pragnę w tym miejscu podziękować wszysckim klubom sportowym za przygotowane dziś atrakcje, sportowcom za osiągnięte w ostatnich miesiącach rezultaty oraz organizatorom pikniku - podsumował zastępca burmistza dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

MG źródło: inf. własna / fot: własne / Nastula Club Bielany