SPORTOWE POWITANIE LATA

2016-06-03 11:24:13

4 czerwca Urząd Dzielnicy Bielany organizuje na terenie przez stacją Metra Słodowiec imprezę "Witaj Lato - Karuzela na Bielanach". W trakcie pikniku połączonego z koncertem, nie zabraknie atrakcji sportowo-rekreacyjnych.Spora strefa sportowo rekreacyjna, jaką przewidział na Pikniku Urząd Dzielnicy Bielany, będzie składała się z gier i zabaw, stoisk klubów sportowych, pokazów sztuk walki, tai chi, aktywności fizycznych dla seniorów oraz animacji, przygotowanych w klimacie starej Warszawy, przez grupę teatralną Warszawiaki. 

- Zadbaliśmy o to, aby w tegorocznej edycji naszego pikniku mieszkańcy Bielan, jak także innych dzielnic, którzy zdecydują się odwiedzić teren Metra Słodowiec, mogli skorzystać z bardzo bogatej oferty sportowo-rekreacyjnej. Wszystko dopięliśmy na ostatni guzik i jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli pogoda nie spłata nam figla, a wszystko wskazuje na to, że możemy być spokojni, to zapowiada się wspaniała impreza - zachęca zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Wszyscy fani sportu i rekreacji będą mogli szukać lokalnych klubów sportowych na terenie przed wejściem do stacji Metra Słodowiec, od ulicy Marymonckiej. Swój debiut w dużych imprezach organizowanych przez Urząd Dzielnicy Bielany  odnotuje Stowarzyszenie Taoistycznego Tai Chi w Polsce. Nie zabraknie stałych bywalców. Swoje stoiska zaprezentują UKS Kusy, UKS G-8 Bielany, AZS-AWF Warszawa, Hutnik Warszawa, ZKS Warszawa, UKS Dragon Bielany, TKKF Chomiczówka, Bielański Klub Kyokushin Karate i całe bielańskie taekwondo, o którego sukcesach ostatnio głośno w całej Polsce.

W strefie sportowo-rekreacyjnej, jak zapowiadają wszystkie kluby, będzie można spróbować swoich sił w poszczególnych dyscyplinach sportu - mocno będą obecne sztuki walki, lekka atletyka, piłka nożna i strzelectwo.

Przez festyn "przewinie się" także kilku znanych bielańskich sportowców. Według niepotwierdzonych informacji na stoisku AZS-AWF Warszawa pojawi się jeden z najlepszych pływaków ostatnich lat, pewny występu na IO w Rio de Janeiro - Radosław Kawęcki. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Zadba o to chociażby Centrum Sportowo-Rekreacyjne Bielany, w namiocie którego zaplanowano animacje, gry i zabawy, jak także obecność dmuchańców dla dzieci.

Swoje pokazy na ringu, jaki stanie na środku sportowej strefy, zapowiedzieli między innymi karatecy, którzy na pokazach pojawią się prosto po turnieju Warsaw Cup, jaki odbędzie się po sąsiedzku, na terenie obiektu przy ulicy Staffa 3/5. Dołączą seniorzy, o których kondycję dba TKKF Chomiczówka oraz miłośnicy tai chi.

Impreza "Witaj Lato - Karuzela na Bielanach" rozpocznie się o godzinie 14:00 i przez ponad 4 godziny strefa sportowa będzie tętniła życiem. Specjalnie do animowania zajęć w tym obszarze festynu przygotowała się grupa teatralna "Warszawiaki", która w ostatnich latach podbija serca mieszkańców stolicy swoimi inscenizacjami, w klimacie starej Warszawy. Wcześniej, o godzinie 13:00 sprzed stacji metra Stare Bielany, do Metra Słodowiec przejdzie parada, rozpoczynająca festyn. 

Po części piknikowej przewidziano koncerty artystów. Na pobliskiej scenie wystąpią Marika i Kayah.

MG źródło: inf. własna