SPORTOWY WOŚP NA BIELANACH

2018-01-11 18:06:06

Zbliża się kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bardzo bogatą ofertę dla chętnych we włączenie się w akcję mają Bielany, dzięki przedsięwzięciom lokalnego sztabu. Szereg organizacji pozarządowych i mieszkańców zorganizowało bielańskie świętowanie z mocnymi akcentami sportowo-rekreacyjnymi.


Główna część wydarzeń związanych z tegorocznym WOŚP na Bielanach odbędzie się w hali CRS Bielany. Nie tylko tam będzie jednak ciekawie. Miejscowy CRS bardzo mocno włączył się w akcję udostęniając swoje obiekty.

Piłkarsko i charytatywnie
Dzień z WOŚP na Bielanach rozpocznie turniej piłki nożnej, organizowany na boisku Orlik zarządzanym przez CRS. Pod halą pneumatyczną spotkają się drużyny TURBO Football Akademii, Informatora Stolicy, Akademii Wychowania Fizycznego, "Przyjaciół z Bemowa", Stowarzyszenia Razem dla Bielan i MSZ. Wpisowe na drużyne wyniesie 400,00 złotych, a całość dochodu z imprezy zostanie przeznaczona na WOŚP. Piłka będzie w grze od godziny 9:00.

Podzieje się w wodzie
Dzięki włączeniu się w akcję CRS i najlepszemu uczniowskiemu klubowi sportowemu w kraju - UKS G-8 Bielany, odbędą się również zawody pływackie dla maluchów. Rozpoczną się one o godzinie 11:30 i również ten dochód pójdzie na cele charytatywne. Start oczywiście na Lindego 20.

Wisienka na torcie w hali CRS 
Główna część imprezy odbędzie się w hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego. Program jest bardzo bogaty i nie brakuje w nim sportowych aktywności. - To prawda. Zadbaliśmy o bardzo mocne akceny sportowo rekreacyjne. To jednak nie wszystko. Przez 4 godziny w hali CRS Bielany będzie mnóstwo atrakcji dla ludzi w każdym wieku. Będzie można również licytować numery startowe na Bieg Chomiczówki, zaplanowany już 21 stycznia. Nie byle jakie numery, bo "jedynkę" i numer "trzydzieści pięć" odpowiadający 35. edycji zmagań. Zachęcam wszystkich do udziału w fantastycznej imprezie i wieczornym koncercie Wszyscy Byliśmy Harcerzami, który podsumuje naszą zbiórkę - zachęca zaangażowany w organizację przedsięwzięcia zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Całość harmonogramu imprezy znajdziecie tutaj. Wyłowiliśmy te związane z rekreacją i sportem:

15:00 Rozpoczęcie imprezy - tańce animacyjne (FUN point);
15:20 - MOC ALOHA - szkoła tańca hawajskiego - pokaz tańca Hula;
16:50 - 17:10 - Zumba Aneta Woźnicka;
17:20 - 17:25 - Akrobatyka sportowa;
17:25 - 17:35 - Pokaz szermierki na wózkach - Integracyjny Klub Sportowy Iks-Awf;
18:25 - 18:35 - Warsztaty tańca Boogie Woogie w wykonaniu Edyty Stępień [dom kultury Trzecia Strefa];
18:35 - 19:00 - Koncert kończący imprezę "Wszyscy Byliśmy Harcerzami

MG