STALI BYWALCY NAJLEPSI W CROSSIE

2022-10-03 12:20:33

Już po raz siódmy na Bielanach zorganizowano w Lesie Bielańskim przełajowe biegi sztafetowe pod nazwą Cross Bielański. Podobnie jak w ubiegłych latach rywalizowano również w biegach dzieci i młodzieży. Nie zawiedli faworyci.Impreza współfinansowana przez Dzielnicę Bielany i realizowana przez Fundację Wychowanie Przez Sport od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników. Nie inaczej było i tym razem. Wszyscy uczestnicy mieli do przebiegnięcia 10 kilometrów na czterech zmianach sztafetowych.

Najwięcej emocji przyniosła rywalizacja kobiet, gdzie zawodniczki Adidas Runners Warsaw musiały oglądać się za siebie, gdzie po piętach deptał im zespół Rembertów Laski Team.

Wśród mężczyzn po raz kolejny tryfumfował zespół Mastersi, który kontynuuje passę zwycięstw od wielu lat. W tym roku przewaga wyniosła 7 minut i jest rekordowo dużą różnicą. Na drugim miejscu zameldował się zespół Bestie OCR Legionowo III.

Najwięcej uczestników przyciągnęła rywalizacja sztafet mieszanych, gdzie Piękni i Bestie, także znani z poprzednich edycji, pokonali Adidas Runners Warsaw i Rembertów Team. Nie zabrakło bielańskich zespołów, między innymi sztafety Przedszkola 421, które również bardzo często pojawia się na trasie Crossu Bielańskiego.


fot: Miodor - Fleszem po oczach

Wszystkich zwycięzców i najmłodszych biegaczy dekorował z-ca Burmistrza Dzielnicy Bielany, Włodzimierz Piątkowski wraz z prezesem Fundacji Wychowanie Przez Sport - Pawłem Januszewskim. - Co prawda nie mogłem uczestniczyć w tegorocznej edycji, jednak wiem jak wyczekiwaną i istotną dla mieszkańców imprezą jest Cross, świetnie usytuowany w przyrodniczym sercu Bielan. Cieszę się, że mamy tak wspaniałe tereny rekreacyjne, które staramy się wykorzystywać, jednocześnie nie narażając zasobów środowiska. Gratuluję wszystkim uczestnikom i organizatorom - podsumował imprezę Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Red / fot: Miodor - Fleszem po Oczach