VIII TURNIEJ PODKOMISARZA ANDRZEJA STRUJA ZAKOŃCZONY

2017-02-13 13:34:33

Tradycją staje się, że w lutym policjanci z całej Europy spotykają się na Bielanach, aby w turnieju piłki nożnej uczcić pamięć tragicznie zmarłego podkomisarza Andrzeja Struja. Nie inaczej było i tym razem. Nie zabrakło emocji, a rozgrywki stały na tradycyjnie wysokim poziomie.

W siódmej edycji turnieju, najlepsi byli policjanci z Bydgoszczy, o czym informowaliśmy tutaj. Podobnie jak co roku, także w ósmym turnieju policjantów, jego uczestnicy upamiętniają w ten sposób tragiczną śmierć podkom. Andrzeja Struja, który w czasie wolnym od służby podjął interwencję w stosunku do dwóch chuliganów demolujących przejeżdżający tramwaj. Poza obiektem CRS Bielany i drugą bielańską halą przy ulicy Staffa, piłkarze rywalizowali także na terenie obiektów na Pradze Północ i Ursynowie. 

Liczba piłkarzy, która rywalizowała w zmaganiach może budzić uznanie. 780 zawodników, 65 zespołów, a w tym 7 drużyn złożonych z kobiet. To o szesnaście zespołów więcej niż w poprzedniej części zmagań. Tradycyjnie mocna była obsada międzynarodowa zmagań. Poza polskimi drużynami w VIII edycji turnieju rywalizowały zespoły z  Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Cypru, Gruzji, Ukrainy, Rosji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Izraela i Mołdawii.

Tym razem puchar dla najlepszej drużyny męskiej powędrował do Straży Pożarnej z Łodzi, która wyprzedziła policjantów z Białorusi i Komendy Głównej Policji. W rywalizacji kobiet KGP wyprzedziła KSP i policjantki z Olsztyna. Warto zaznaczyć, że trybuny CRS Bielany podczas decydujących spotkań wypełniły się kibicami, głośno dopingującymi piłkarki i piłkarzy rywalizujących w zmaganiach.

- Powoli staje się tradycją, że na początku roku gościmy w obiektach bielańskich policjantów i służby mundurowe z całego świata. Cieszy mnie, że rośnie liczba uczestników i pamięć o podkomisarzu Struju dzięki takiej inicjatywie pozostaje wciąż żywa. Liczę na to, że za rok znów spotkamy się podczas finałów na obiekcie CRS Bielany, czego organizatorom i naszej dzielnicy życzę - podsumował zastępca burmistrza dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk. 

Więcej zdjęć z turnieju można znaleźć tutaj.

MG źródło: inf. własna / fot: CRS Bielany