WEEKENDOWA JAZDA PO KAMPINOSIE

2016-05-16 10:04:33

? Już po raz XVII miłośnicy rowerów wystartowali w Bielańskim Rajdzie Rowerowym. Pomimo dość niesprzyjającej aury, w imprezie organizowanej przez TKKF Chomiczówka, przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany, wzięło udział sto kilkadziesiąt osób.Pomimo niesprzyjającej aury, na dziedzińcu Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie rajd startował, zebrało się sto kilkadziesiąt osób, które mogło wybrać jeden z trzech dystansów, przewidzianych przez organizatorów. Ostatecznie na najdłuższym, szacowanym na 70 kilometrów, wystartowało 14 osób. Pozostałe, krótsze cieszyły się zdecydowanie większym zainteresowaniem uczestników. Wszystkie grupy kończyły swoją rowerową przygodę w Puszczy Kampinoskiej na polanie znajdująćej się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Ze względu na intensywny momentami deszcz i zwiększony poziom trudności pedałowania po Kampinosie, każda z tras została nieco skrócona, jednak uczestnicy nie mogli narzekać na brak kolarskich wyzwań na trasie. Szczęśliwie wszyscy ukończyli Rajd z dobrych nastrojach.

Na polanie Jakubów wszystkie grupy  witali organizatorzy na czele z zastępcą burmistrza dzielnicy Bielany, Grzegorzem Pietruczukiem. - Po raz kolejny inicjatywa okazała się bardzo dobra. Doceniam organizację, przeprowadzoną na bardzo wysokim poziomie. Poważnie zastanawiamy się nad organizacją drugiego rajdu rowerowego w trakcie roku, bo jak widać moda na kolarstwo rośnie i warto to wykorzystać - podsumował Grzegorz Pietruczuk.

Na zakończenie rajdu, na wszystkich uczestników czekało ognisko oraz losowanie nagród.

MG źródło: inf. własna