WOJCIECH SOBIERAJSKI NAJLEPSZY W BIEGU HUTNIKA

2019-10-07 20:14:09

Wojciech Sobierajski zwyciężył w III już edycji Biegu Hutnika. Impreza, organizowana na terenie Huty Warszawa przez środowisko "Dumy Bielan", przy wsparciu Dzielnicy Bielany, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością kibiców.


 
Tegoroczną edycję biegu, w którym na wszystkich startujących czekały rozmaite przeszkody, bardzo często wykorzystujące infrastrukturę bielańskiej Huty Warszawa, przyciągnęła wielu fanów tej niełatwej rywalizacji. Ukończyło ją 251 osób, a najszybciej trasę usianą pułapkami terenowymi i infrastrukturalnymi pokonał Wojciech Sobierajski. Wojciechowi Sobierajskiemu i jego drużynie Kosiarzy pozostała radość ze zwycięstwa drużynowego.

Zawodnik OCRA Polska pokonał trasę w ponad 57 minut. Za jego plecami zameldował się Bartosz Januszewski, który minął linię mety w czasie 59:01.  Najszybszą kobietą była Magda Rysińska.
Podczas rywalizacji na trasie pojawili się bielańscy radni, środowisko kibiców Hutnika Warszawa, władze klubu, jak również pracownicy Huty. Zadbano również o rywalizację w biegach dzieci, która poprzedziła starty dorosłych.

- Niepowtarzalne wrażenia i możliwość zobaczenia terenów Huty, co ma miejsce tak rzadko, to flagowe elementy tego biegu. Po raz kolejny organizatorzy stanęli na wysokości zadania, za co składam im serdeczne gratulacje. Cieszę się, że rywalizacja cieszy się coraz większą popularnością fanów. Cieszy mnie również, że Dzielnica Bielany ma swój wkład w organizację tej imprezy od samego początku - podsumował rywalizację Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, który wraz z zastępcą Włodzimierzem Piątkowskim, radnym Piotrem Ślaskim i władzami Hutnika Warszawa wręczali nagrody dla najlepszych uczestników zmagań.

Organizatorzy wyznaczyli już termin IV edycji Biegu. Zaplanowano ją na 4 października 2020 roku.

MG / fot: Facebook Marcina Włodarczyka