WOMEN'S RUN PONOWNIE NA BIELANACH!

2017-04-25 19:55:12

Już 10 maja ruszą pierwsze zajęcia, w drugiej edycji programu Women's Run na Bielanach, przeznaczonego dla kobiet, które z różnych powodów przerwały, bądź nigdy nie zaczęły swojej przygody z bieganiem, a chcą to zrobić, lecz nie mają pomysłu jak.


Bielany idą za ciosem i kontynuują promowanie mody na bieganie wśród kobiet. Po sukcesie biegu Kobieta na Piątkę, o którym pisaliśmy tutaj, władze Dzielnicy dotrzymały obietnicy, zgodnie z zapowiedziami kontynuując zeszłoroczny cykl zajęć Women's Run. Na czym polega projekt? W organizowanej przez ABK Grupę przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany akcji może wziąć udział każda mieszkanka Bielan, która pragnie wrócić do aktywności fizycznej związanej z bieganiem, bądź po prostu rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Podobnie jak w pierwszej edycji, zajęcia poprowadzi doświadczony biegacz i instruktor, dobrze znany z imprez biegowych, także na Bielanach - Dariusz Wieczorek.Aby przystąpić do programu, wystarczy zarejestrować się na stronie www.womensrun.pl, a następnie przyjść na zajęcia w stroju sportowym. O resztę, łącznie z informacjami jak zacząć, odpowiednimi zestawami ćwiczeń i monitorowaniem postępów, zadba Dariusz Wieczorek.

W porównaniu do zeszłego roku Urząd zadecydował się na kosmetyczne zmiany, które mają wprowadzić udogodnienia dla uczestniczek. Zmienił się dzień i godzina zajęć, a jesienią również miejsce treningów.  

W terminach 10 maja - 30 sierpnia 17 kolejnych lekcji odbędzie się w każdą środę o godzinie 18:00 na Polanie Lasu Młocińskiego (ulica Papirusów za restauracją McDonald's), a następnie gdy dzień zacznie się mocno skracać, biegaczki przeniosą się na 8 kolejnych lekcji od 6 września do 30 października na bielańską część ścieżki biegowej w parku Kępa Potocka. Zbiórki zaplanowano na skrzyżowaniu ulic Podleśnej i Gwiaździstej.

Łącznie po dwudziestu pięciu, godzinnych zajęciach wszystkie uczestniczki, które rzetelnie podejdą do treningów, z całą pewnością będą mogły pochwalić się ogromnymi postępami w bieganiu i wiedzą, zdobytą pod okiem Dariusza Wieczorka.

- Zgodnie z zapowiedziami uruchamiamy kolejne zajęcia wymyślone i propagowane przez ABK Grupa i bardzo wspierane na Bielanach przez naszą Dzielnicę. Biega coraz więcej osób i my to widzimy. Organizujemy nowe zawody, kontynuujemy te z tradycjami, jak chociażby Bieg Chomiczówki. Wiemy jednak, że nie każdy ma na tyle dobrą kondycję i umiejętności, aby od razu przystąpić do rywalizacji. Zdaję sobie sprawę, że duża grupa osób po prostu tego nie planuje, bo chce pobiegać tylko dla siebie i swojego zdrowia, a nie dla forsowania wyników. Te zajęcia są właśnie dla nich. Wierzę, że Women's Run przyciągnie dużą grupę zainteresowanych mieszkanek Bielan, które jesienią, po 25 godzinach zajęć, będą mogły pochwalić się wspaniałą kondycją - zachęca do udziału w programie zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.
                                                           
 Poza Bielanami, zajęcial dla kobiet w ramach programu Women's Run odbywają się także na terenie innych dzielnic Warszawy, jak Ursynów czy Wola. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.womensrun.pl.

MG źródło: inf. własna / fot: szczodrak.com