WOMEN'S RUN STARTUJE PO MAJÓWCE!

2016-04-28 21:08:41

Już 7 maja na Bielanach wystartuje pierwszy trening w ramach akcji Women's Run, zainicjowanej przez Agencję Marketingu Sportowego ABK Sport i realizowanej na terenie Bielan przez Urząd Dzielnicy. Akcja przeznaczona jest dla wszystkich kobiet, które myślą o rozpoczęciu swojej przygody z aktywnością fizyczną.


O idei akcji "Women's Run", która z powodzeniem jest realizowana od kilkunastu lat w różnych miejscach Warszawy, pisaliśmy tutaj. Na Bielanach, przez 26 tygodni, wszystkie kobiety, które do tej pory nie miały styczności z bieganiem, bądź przerwa od aktywności fizycznych spowodowała, że nie wiedzą jak wrócić do formy, będą miały okazję, pod okiem profesjonalnego instruktora, wrócić do wymarzonej formy. Na terenie Bielan treningi będą odbywały się pod okiem Dariusza Wieczorka - wieloletniego rekordzisty Biegu Chomiczówki, doświadczonego biegacza, trenera i instruktora, który doskonale wie, jak poprowadzić zajęcia, które pozwolą na złapanie biegowego bakcyla. 

Treningi będą odbywały się w każdą sobotę, od 7 maja, w godzinach 11:30-12:30. Aby przystąpić do zajęć, wystarczy zgłosić swój akces na stronie Women's Run (link tutaj). Pomysłodawcy zachęcają, do udziału, potwierdzając, że jest to bardzo proste. - Uczestniczki rejestrują się na stronie, a my potwierdzamy zgłoszenie na podany adres mailowy - potwierdza Agencja ABK Sport. Po tej czynności, wystarczy stawić się w miejscu treningu, czyli przy nowym placu zabaw, mieszczącym się na Polanie Lasu Młocińskiego (wjazd od ulicy Papirusów, tuż za Restauracją McDonald). Organizatorzy proszą, aby uczestniczki akcji przychodziły na zajęcia w stroju sportowym, bądź zostawiały swoje rzeczy w samochodzie, ponieważ infrastruktura Lasu Młocińskiego nie pozwala na skorzytanie z szatni. 

- Zachęcam wszystkie kobiety do zarejestrowania się na zajęcia, bo to świetna droga, aby rozpocząć swoją przygodę z aktywnoscią fizyczną. Zapewniam, że po 26 tygodniach zajęć efekty i chęć do uprawiania sportu przyjdą same. To zresztą dopiero początek naszych akcji, pozwalających mieszkankom Bielan na rozpoczęcie przygody ze zdrowym trybem życia - przekonuje zastępca burmistrza dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Treningi są całkowicie bezpłatne - finansuje je Urząd Dzielnicy Bielany. Liczba miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Urząd Dzielnicy nie wyklucza, że w przypadku dużego zainteresowania zajęciami, powstanie druga grupa, aby umożliwić ćwiczenia kobietom, które nie zdążyłyby przystąpić do akcji. Wówczas zajęcia dla pozostałych chętnych zaczną się nieco później. Warto dodać, że wszystkie osoby zainteresowane akcją, nie muszą mieć żadnych obaw związanych ze swoją aktualną sprawnością fizyczną. Te zajęcia są właśnie dla nich, nie dla osób, które już biegają i posiadają pewne doświadczenia związane ze sportem.

Pierwszy trening na Bielanach w sobotę, 7 maja na Polanie Lasu Młocińskiego, przy nowym placu zabaw, o godzinie 11:30. Poza Bielanami istnieje możliwość trenowania w ramach akcji na terenie Woli i Ursynowa.

MG źródło: inf. własna / fot: materiały organizatora