ZDROWO I SPORTOWO NA MŁOCINACH

2016-06-15 09:43:08

Na terenie Szkoły Podstawowej numer 77 zorganizowano piknik sportowo rekreacyjny pod hasłem "Zdrowo i sportowo". Organizatorzy zadbali o mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Impreza zorganizowana dla uczniów i ich rodziców miała na celu zwiększyć integrację dzieci i dorosłych, dzięki atrakcjom związanym z aktywnością fizyczną. Piknik trwał 3 godziny a na poszczególnych stanowiskach, które były przygotowane przez każdą klasę, były przygotowane konkursy, zawody sportowe. Można było się nauczyć jak zdrowo jeść, skosztować smakowitych potraw, świeżo wyciskanych soków, ale również można było zjeść kiełbaskę, czy napić się kawy i zjeść pyszne ciasto.

Szkoła z roku na rok coraz lepiej radzi sobie z piknikiem. W tej edycji była masa konkursów sportowych. Wyścigi na bieżni, biegi z przeszkodami, slalomy, przeszkody oraz inne konkurencje. Wszystkie atrakcje spowodowały, że dzeci były zachwycone, ale również rodzice byli pełni podziwu. Warzywa, które tak dobrze znamy i owoce, które lubimy i z łatwością rozpoznajemy są dla dzieci wielką zagadką, kiedy zakryjemy im wzrok. Warto było zatem przyjść z dziećmi tego dnia by mogły pobawić się oraz jednocześnie nauczyć i doświadczyć wielu ciekawych i inspirujących rzeczy.Rodzice również nie mogli się nudzić. Każde stoisko miało swój program, swoją historię, ludzi optymistycznie nastawionych. To oni, Ci ludzie tworzyli wspaniałą atmosferę i im należy się wielki szacunek. Piknik nie miał sponsora, każda klasa we własnym zakresie przygotowywała swoje stanowiska. Były też konkursy dla rodziców, oraz zabawy i szkolenia dla dzieci.
Program sportowy na pikniku przygotował wiele niespodzianek. Można było zobaczyć występ, Bielańskiego Klubu Kyokushin  Karate. Podczas imprezy zorganizowanej na Młocinach, nie zabrakło rodziców związanych z grupą biegową Naprzód Młociny, intensywnie działającą w okolicy. Szkoła od lat ma najlepsze wyniki w egzaminach szóstoklasistów w rejonie i nie jest to na  pewno spowodowane wyłącznie poziomem kształcenia. Uczniowie w tej szkole wychowywani są przez rodziców, którzy opiekują się swoimi dziećmi, interesują się nimi i wspólnie tworzą wspaniałe rzeczy. Wszystkiego można było doświadczyć właśnie na Pikniku. Pozytywna energia, kreatywne pomysły, wspólny cel rodziców przelewana jest na dzieci i zaraża.  - Polecam w przyszłym roku przyjść na Piknik i poczuć klimat sielanki Bielańskiej - relacjonuje Tomasz Michalczyk, jeden z rodziców uczestniczących w imprezie.


TM fot: TM