ZÓRAWSKI TEAM NAJLEPSZY W NOCNYM KUSYM

2021-06-22 08:51:26

Po rocznej przerwie, dzięki inicjatywie Akademii Wychowania Fizycznego i stołecznego AZS na Bielany, do biegowego kalendarza stolicy wróciła Nocna Sztafeta im. J. Kusocińskiego. Impreza została zorganizowana, aby upamiętnić wybitnego sportowca, który dokładnie 21 czerwca 1941 roku został rozstrzelany w Palmirach. Na Bielanach zwyciężyła sztafeta Żórawski Team.

Na starcie imprezy, rozgrywanej w wieczornych warunkach, stanęło grubo ponad 200 zawodniczek i zawodników z ponad 50 sztafet. Zespół Żórawski Team dość pewnie tryumfował na dystansie 10 kilometrów, z których każdy uczestnik musiał przebiec ¼ dystansu. Trasa wyznaczona na terenie bielańskiej uczelni została pokonana przez zwycięzców  w 29 minut i 58 sekund, co zasługuje na tym większy szacunek, jeśli weźmiemy pod uwagę warunki pogodowe. W składzie zwycięzców pobiegli: Daniel Żochowski,  Oleg Kovalchuk, Kamil Zieliński i Michał Biernacki, związany z Dzielnicą Bielany absolwent LO im. J. Lelewela.

Wśród sztafet mieszanych zwyciężyła szósta w generalce drużyna UNTS Warszawa. Najszybszą sztafetą kobietą był Rembertów Team Laski, który 10 kilometrów pokonał w niespełna 40 minut.

Nie zabrakło bielańskich akcentów. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się zespół Naprzód Młociny Dziki Squad. Biegacze w składzie Łukasz Stańczak, Piotr Głogowski, Mateusz Zgoda i Dawid Zarodkiewicz finiszowali na wysokiej, piątej pozycji. Wysokie, trzynaste miejsce zajęła drużyna Liceum im. J. Kusocińskiego w składzie Kosma Nowak, Karol Radke, Marzena Karaś-Gmitrzuk, Kamil Żak. Osiemnasta pozycja przypadła drużynie Rodziców z Przedszkola 421 dowodzona przez Annę Szymanek.

Solidarnie w połowie stawki zameldowały się zespoły kojarzone z gospodarzami zmagań – AWF. 34 miejsce zajęły Gazele z AWF, oczko niżej uplasowali się Znajomi Rektora z Kanclerzem AWF Maciejem Hartfilem i dyrektorem AZS AWF Warszawa Michałem Obukowiczem w składzie.  52. miejsce zajęła sztafeta złożona z prawników Urzędu Dzielnicy Bielany.

- Cieszę się, że po roku przerwy wróciliśmy do tradycji rozgrywania sztafety im. J. Kusocińskiego. Gratuluję organizatorom z AWF i stołecznego AZS. Było bardzo miło zobaczyć po przerwie wiele znajomych twarzy ze środowiska biegowego. Ta impreza, będąca fantastyczną formułą połączenia integracji z ruchem i przypomnieniem o wybitnych zasługach Janusza Kusocińskiego, zawsze może liczyć na wsparcie Dzielnicy Bielany – podkreślił Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy, który pojawił się na biegu.

W tegorocznej edycji Dzielnica Bielany ufundowała część nagród dla zwycięzców i zatroszczyła się o zdrowie uczestników, zapewniając opiekę medyczną na czas imprezy.

Red / fot: Marcin Selerski dla AWF