BIELANY STAWIAJĄ NA BADMINTON

2017-11-30 17:55:03

15 i 16 grudnia Bielany staną się centrum stołecznego badmintona. Wszystko dzięki organizowanemu przez Dzielnicę Bielany I Bielańskiemu Festiwalowi Badmintona. Pierwszego dnia zmagań gospodarz imprezy - Szkoła Podstawowa numer 369, będzie gościła szkoły w turnieju dzieci i młodzieży. Drugiego od rana, do późnych godzin popołudniowych fanów badmintona czeka rywalizacja singli, debli, mikstów oraz rodzin.


Boom na badmintona na Bielanach dopiero powoli rozkwita, ale w przeciągu dwóch ostatnich lat, dyscyplina znacznie zyskała na popularności. Modę na badmintona w szkołach w dużej mierze rozpoczął sukces ówczesnych uczniów Filii Szkoły Podstawowej numer 273 - Jakuba Mikołajczyka i Aleksandra Zieleniewskiego, którzy po zwycięstwie w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany, wygrali WOM, a następnie pojechali na Mistrzostwa Polski, gdzie zajęli szóste miejsce, o czym pisaliśmy tutaj.

Od tego momentu wielu uczniów rozpoczęło intensywniej trenować badmintona, także częściej zaczął pojawiać się na lekcjach wychowania fizycznego. Zwiększyła się frekwencja na Mistrzostwach Dzielnicy Bielany. Czas sprawdzić, czy rywalizacja z lotką zdobyła na Bielanach już wystarczająco dużą popularność, aby można było zorganizować duże, udane zawody badmintonwe. W hali przy ulicy Przybyszewskiego 45 pojawią się cztery boiska do badmintona. W piątek 15 grudnia, od godziny 11:00, na zasadach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, będą rywalizować szkoły podstawowe w kategorii dzieci i w kategorii młodzieży. Szkoły otrzymały już komunikaty zawodów. Po 7 grudnia do zawodów będą mogły zgłaszać się wszystkie szkoły z Mazowsza.

Dzień później, 16 grudnia od godziny 9:30, w hali przy ulicy Przybyszewskiego, będą rywalizować chłopcy i dziewczyny w kategoriach 9,11,13 i 15-latków. Zaplanowano również turnieje deblowe, miksty, single seniorów i seniorek oraz turniej rodzinny. Także w tych zawodach Dzielnica Bielany liczy na sporą frekwencję mieszkańców. Aby ją zwiększyć zorganizowano zabawę, która - jak mają nadzieję pomysłodawcy - zmobilizuje szkoły do uczestnictwa w obu dniach turniejów. - Potwierdzam, że wymyśliliśmy zabawę, która powinna zachęcić do badmintonowego weekendu. Każdy uczestnik, zarówno sobotniego, jak i niedzielnego turnieju, który zadeklaruje grę w barwach danej bielańskiej szkoły, zbierze dla niej punkt. Jeden uczestnik, to jeden punkt. Niezależnie od wyniku. Mogą startować nie tylko uczniowie, ale również rodzice, nauczyciele, czy absolwenci bielańskich szkół. Ta, która zbierze punktów najwięcej otrzyma od Dzielnicy Bielany komplet nowych strojów sportowych - sądzę, że jest o co walczyć, bo to szkołach - szczególnie po reformie oświaty i zmianie nazewnictwa, dość palący problem. Poza tym szykuje się fajna zabawa - zachęca do Bielańskiego Festiwalu Badmintona zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Organizatorzy przewidują, że sobotnie, otwarte zawody będą w każdej kategorii trwały około 3 godzin od rozpoczęcia danego turnieju. Dokładna rozpiska zostanie podana uczestnikom po zamknięciu zapisów. Można dokonywać ich już teraz wysyłając zgłoszenie do zawodów na adres: j.jagodzinski@badminton.pl. Oficjalna kampania promująca zawody ruszy w poniedziałek, 4 grudnia. 

MG / fot: własne