DUBLET KUSEGO, MEDALE 263

2021-10-12 20:00:26

Cztery medale wywalczyli szkolni sportowcy z Bielan podczas finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych sztafetowych. Zaimponowało Liceum Kusocińskiego, które wywalczyło dwa złote medale w biegach mężczyzn i kobiet. W zmaganiach młodzieży dwa brązowe krążki dla SP 263.

Rywalizacja w biegach sztafetowych zorganizowana została na Bielanach, gdzie biegi przełajowe od kilku lat goszczą na terenie Akademii Wychowania Fizycznego. W sztafetowej rywalizacji mogła wystartować każda z osiemnastu Dzielnic Warszawy, wystawiając do zmagań uczniów ze szkoły, która najlepiej zaprezentowała się w bielańskich eliminacjach. Bielany reprezentowały trzy szkoły, wyłonione w wewnętrznych zmaganiach rozegranych pod koniec września.

Biegowe święto sztafet rozpoczeły zmagania w kategorii dzieci. W rywalizacji dziewcząt debiutowała na szczeblu WOM Szkoła Podstawowa numer 77. Biegaczki z Młocin zaprezentowały się z dobrej strony, przebiegając linię mety na szóstej pozycji, uzyskując czas 25:41 na dystansie 7x800 metrów. Nieco słabiej zaprezentowali się młodzi biegacze z SP 263. W kategorii dzieci finiszowali na dwunastej pozycji.

Starci koledzy i koleżanki uczniów z Szegedyńskiej zaprezentowali się dużo lepiej, otwierając worek z medalami. Najpierw dziewczyny na dystansie 7x800 metrów były trzecie z czasem 23:46. Kilkadziesiąt minut później chłopcy rywalizujący w siedmiu zmianach po 1000 metrów wyszarpali medal, goniąc czołówkę i ostatecznie zdobywając brązowy medal z czasem 26:31.

Prawdziwy koncert dali na koniec zmagań uczniowie 59 LOMS im. J. Kusocińskiego. Złożona z bardzo mocnych zawodniczek, na co dzień trenujących biegi w różnych dyscyplinach sportu jak chociażby pięciobój wygrała bez żadnego problemu, uzyskując czas 28:08. Zawodniczki z Lindego kontrolowały przewagę od pierwszej zmiany, bez żadnego zagrożenia ze strony innych Dzielnic ciesząc się na mecie minutową przewagą nad drugą Wolą. Bardzo ciekawą rywalizację ze śródmiejskim liceum Andersa stoczyli uczniowie Kusego. Przez pierwsze trzy zmiany drużyny biegły "łeb w łeb", aby później stopniowo budować przewagę i wygrać z czasem 23:02, z prawie półminutową przewagą nad przeciwnikami.

Obie sztafety "Kusocińskiego" miał okazję honorować medalami związany na co dzień z LO, odpowiedzialny za sport zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany, Andrzej Malina. Uczniowie z Lindego wywalczyli sobie prawo startu w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w których sprawdzą swoją formę na tle najlepszych szkół w województwie.

Zmagania współfinansowano ze środków Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.