GIMNASTYCZNE EMOCJE W SP 80

2018-04-12 20:02:28

Bardzo interesujące i świetnie zorganizowane zawody MD Bielany w gimnastyce, przyciągnęły na start pięć drużyn dziewcząt i cztery zespoły chłopców. Rywalizację zdominowały Szkoła Podstawowa numer 80 i Szkoła Podstawowa numer 209.Uroczyście przygotowane zmagania mogły podobać się licznie zgromadzonym w hali kibicom, głównie w postaci rodziców, dopingujących swoje dzieci. W zmaganiach dziewcząt dominowała Szkoła Podstawowa numer 80, która szczególnie mocno zaprezentowała się w ćwiczeniach równoważnych. Kroku dotrzymywała jej SP 209, jednak ostatecznie przegrała rywalizację. Brązowy medal powędrował do filii SP 273.Zmagania chłopców w kontekście walki o złoto, znów toczyły się między dwiema szkołami, które zdominowały rywalizację dziewcząt. Tym razem lepsza była SP 209. O wygranej zadecydowały głównie ćwiczenia na drążku, w których SP 209 nie miała sobie równych. Ponownie brąz powędrowal do filii SP 273.

- Przyglądałem się zmaganiom chłopaków i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Nie zdawałem sobie nawet sprawy, że w kilku szkołach mamy tak wyśmienitych gimnastyków, bo o gimnastyczkach trenujących w klubach sportowych tę piękną dyscyplinę sportu już wiedziałem. Podziwiam wszystkich uczestników, bo to jedna z najtrudniejszych konkurencji WOM. Wiadomo, że to jedna z najrzadziej uprawianych i najbardziej różnorodnych dyscyplin. Gratuluję organizatorom z SP 80 i sędziom. Widać było, że wszystko działało perfekcyjnie - podkreślił zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.Medale, dyplomy, puchary i upominki wręczyła wszystkim zespołom na podium dyrektor SP 80 - Beata Sinicyn. Warto podkreślić, zaangażowanie sędziów, którzy w profesjonalny i bardzo ciepły dla dzieci sposób, tłumaczyli niuanse trudnych technicznie i czasem skompliowanych ćwiczeń i systemu ocen. Były to pierwsze od lat MD Bielany w gimnastyce.

Obie zwycięskie szkoły będą reprezentowały Dzielnicę Bielany w WOM. Dzięki zwycięstwom SP 80 i SP 209, bardzo zacieśniła się rywalizacja w klasyfikacji generalnej zmagań sportowych w Dzielnicy Bielany. Na prowadzenie kilkoma punktami wyszła SP 80, która wyprzedziła szkołe SP 263 z Szegedyńskiej.

MG