GIMNAZJALISTKI Z PRZYBYSZEWSKIEGO NAJLEPSZE W SIATKÓWCE

2017-03-07 15:38:48

Uczennice Gimnazjum numer 72 z ulicy Przybyszewskiego najlepszymi siatkarkami na terenie dzielnicy w obecnym roku szkolnym. To właśnie one będą reprezentowały Dzielnicę Bielany w rywalizacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Do edycji Mistrzostw Dzielnicy Bielany w roku szkolnym 2016/2017 zgłosiło się 10 bielańskich gimnazjów, które zostały drogą losowania podzielone na 3 grupy. Grając systemem „każdy z każdym”, wyłoniono kolejność w poszczególnych grupach. Za wygrany mecz zespół otrzymywał 2 pkt., za przegrany 1 pkt., za walkower 0 pkt. Mecze rozgrywano do 2 wygranych setów. Dwa sety do 25 pkt., ewentualny trzeci do 15 pkt.

Siatkarki z Gimnazjum numer 72 w zeszłorocznych rozgrywkach zajęły drugie miejsce (relacja tutaj), a w tym roku szkolnym w finale zagrały lepiej, ostatecznie pokonując Gimnazjum 73 2:0 w setach. Warto dodać, że także Gimnazjum 73 poprawiło się o jedno oczko, a wszystko kosztem drużyny z Gimnazjum 79. Ubiegłoroczne zwyciężczynie w tegorocznej edycji zaprezentowały nieco niższą formę, zajmując piąte miejsce.

Zwyciężczynie, trenowane przez Andrzeja Chorosia, biorą udział między innymi w Szkolnej Lidze Siatkówki, w której gimnazjalistki z Przybyszewskiego zbierając doświadczenia, rywalizując często z zespołami ze szkół ponadgimnazjalnych, co przynosi pozytywne skutki.

G.75 0:2 0:2 0:2 X 3 IV

Po zakończeniu fazy grupowej zespoły, które zajęły I miejsca w grupach oraz drugi zespół z grupy C awansowały do półfinałów rozegranych w dniu 6.03.17 według schematu: