KOSZULKA DLA SZKOŁY - PODSUMOWANIE AKCJI

2018-12-14 12:28:15

Dzielnica Bielany zakończyła akcję ?Koszulka dla szkoły?. Nowe komplety strojów sportowych, niezbędne do udziału w rozgrywkach szkolnych otrzymały wszystkie placówki oświatowe na terenie Bielan, które angażowały się w rywalizację w 2018 roku.Akcja „Koszulka dla szkoły”, realizowana przez Zespół Sportu i Rekreacji, miała na celu odświeżenie stanu posiadania bielańskich szkół, jeśli chodzi o stroje sportowe. Zarząd Dzielnicy poprzedniej kadencji złożył obietnicę wymiany strojów dla szkół i zrealizował ją  w 100%.

– Wiele biedniejszych szkół nie miało własnych kompletów strojów, inne padły ofiarą reformy oświaty i musiały ponieść koszty zmiany strojów z gimnazjalnych, na szkoły z oznaczeniami szkół podstawowych. Uznaliśmy, że poniesiemy koszty związane ze zmianą. Dodatkowo wszystkie dzieci biorące udział w zawodach dzielnicowych i WOM, mają komfort występowania w ładnych, tworzonych według schematu dla całych Bielan strojach – opisuje akcję Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Od początku 2018 roku komplety strojów od Dzielnicy Bielany otrzymało 25 szkół. Większość z nich odebrała nagrody podczas Bielańskiej Gali Sportu Szkolnego podsumowującej rywalizację Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w czerwcu. Stopniowo uzupełniono także komplety pozostałych, kończąc akcję w grudniu.

MG