KUSY Z NOWYMI OBIEKTAMI

2017-06-19 20:08:12

19 czerwca był wyjątkowy dla Zespołu Szkół Sportowych numer 50 im. Janusza Kusocińskiego. Wraz z następnym rokiem szkolnym młodzież z Lindego 20 będzie mogła korzystać z nowych obiektów sportowych tuż przy swojej szkole.

Na uroczystość otwarcia boiska, w której uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany - burmistrz Tomasz Mencina oraz jego zastępcy - Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski, sportowcy, nauczyciele oraz uczniowie od dawna przygotowujący ceremonię przy ulicy Lindego czekały całe sportowe Bielany. Impreza sportowa "Piknik Sportowe Lato" przy Lindego okazała się bardzo udana, podobnie jak oddane dla uczniów obiekty.

Słynąca z osiągnięć lekkoatletycznych szkoła na pewno doskonale będzie wiedziała, jak skorzystać z bieżni. Nie ma wątpliwości, że również boisko nie będzie stało puste i będzie to jeden z najbardziej popularnych obiektów na Bielanach.

Warto podkreślić, że oddano do użytku nie tylko boiska sportowe. Gotowy jest również budynek A, w którym uczą się uczniowie, a teraz przyszedł czas na modernizację budynku B.

- Cieszę się, że infrastruktura naszej dzielnicy w zakresie sportu i rekreacji stale się poprawia i jesteśmy jedną z przodujących dzielnic Warszawy, w zakresie rozbudowy i budowy obiektów dla osób pragnących aktywnie spędzać czas na Bielanach. Oddaliśmy boisko, a ja mam do przekazania kolejne dobre informacje. Udało się rozstrzygnąć przetarg na modernizację budynku Centrum Rekreacyjno-Sportowego o rozbudowę siłowni, budowę sali do spinningu wraz z wyposażeniem w nowy sprzęt oraz barku na parterze - nie kryje zadowolenia Grzegorz Pietruczuk.

MG