LEKKOATLECI Z MEDALAMI W WARSZAWIE I NA MAZOWSZU

2019-06-04 10:47:02

Przetrzebiona kontuzjami i zielonymi szkołami reprezentacja Bielan wzięła udział w lekkoatletycznym WOM, zorganizowanym na stadionie warszawskiego Orła. Nasza Dzielnica zaprezentowała się z niezłej strony, zdobywając także medale indywidualne. Nie zabrakło także krążków w rozegranych kilka dni później zmaganiach mazowieckich.


Choć skład reprezentacji Bielan, spowodowany wyjazdami na zielone szkoły, kontuzjami, jak również warunkami atmosferycznymi w trakcie trwania dzielnicowych eliminacji, nie był optymalny, nasza Dzielnica zaprezentowała się z dobrej strony. W zmaganiach chłopców Bielany były ósme, zdobywając 7 punktów WOM. Dziewczyny uplasowały się tuż za podium, gromadząc na swoim koncie 10 punktów WOM. Spośród szkół najepiej wśród chłopców poszło SP 263 (dziesiąte miejce), a wśród dziewcząt 59 LO Kusocińskiego (siódma pozycja).

W zmaganiach indywidualnych nie brakowało medali:

1. Sztafeta Olimpijska (Tyndzik, Grabowska, Lis, Malinowska) - 59 LO
1. Olga Grabowska - 800 metrów - 59 LO
1. Maria Śliwka - 100 metów - SP 77
2. Tomasz Dudziński - 200 metrów - SP 263
2. Urszula Malinowska - 200 metrów - 59 LO
3. Ida Lis - 100 metrów - 59 LO

W rozegranych kilka dni później zawodach na szczeblu Mazowsza medale dla Bielan zdobywali: Urszula Malinowska (srebro), sztafeta olimpijska (Tyndzik, Malinowska, Kowalczyk-Skap, Lis), Maria Śliwka (brąz).

MG / fot: UKS Kusy