LINDEGO ZE SREBREM PIŁKARZY!

2017-10-19 19:33:15

Młodzież w LIX LO im. Janusza Kusocińskiego świetnie poradziła sobie w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w rywalizacji piłkarskiej. Zawodnicy, występujący na co dzień w warszawskiej Escoli, ulegli jedynie Śródmieściu.


Zawodnicy z Lindego powtórzyli zeszłoroczny sukces Gimnazjum 72 z Przybyszewskiego (pisaliśmy o nim tutaj) i obronili srebrny medal dla Bielan w tej konkurencji. Już po bielańskich eliminacjach, o których pisaliśmy tutaj, było widać że zawodnicy z Lindego, w dużej mierze trenujący piłkę nożną w warszawskiej Escoli, czyli filii Barcelony, wiedzą jak kopać piłkę. Na obiekcie CRS Bielany na ulicy Rudzkiej, bez problemu pokonali nawet SP 369 (Gimnazjum 72), ubiegłorocznych finalistów WOM, o których wspominaliśmy wcześniej.

Piłkarze z Lindego pokazali swoje umiejętności także podczas finałów, których system jest bardzo wyczerpujący jeśli chodzi o terminarze. Osiemnaście drużyn w sześciu trzyzespołowych grupach, walczyło o wejście do pierwszej dwunastki. Następnie z czterech trzyzespołowych grup wyłaniano ósemkę, która w dwóch grupach rywalizowała o półfinały.

Bielańska drużyna w całym turnieju przegrała jedynie finałowe spotkanie, odniosła dwa remisy (jeden zwycięski w półfinale) i wygrała aż sześć pojedynków.

- Bardzo duży sukces, pokazujący wysoki poziom piłki nożnej na Bielanach. Drugie srebro z rzędu w zmaganiach młodzieży, zeszłoroczne złoto Lelewela. To osiągnięcie bardzo ważne dla młodych zawodników. Tym bardziej warte docenienia, że na tym szczeblu większość rywali piłkarzy z Lindego, to także gracze, występujący w klubach. Gratuluję, doceniam i cieszę się z udanego początku naszej dzielnicy w rywalizacji, jak także tego, co osiągnęli piłkarze LO im. J. Kusocińskiego - wyraził uznanie dla wyniku osiągniętego w rywalizacji zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Przedstawiamy wyniki LO im. J. Kusocińskiego:

Grupa eliminacyjna (osienastka):
Bielany - Ursynów 2:0
Bielany - Targówek 9:2
Grupa eliminacyjna II (dwunastka):
Bielany - Śródieście 4:0
Bielany - Wilanów 8:2
Grupa ćwierćfinałowa:
Bielany - Wola 5:2
Bielany - Ursus 2:2
Bielany - Praga Południe 5:0
Półfinał:
Bielany - Ursynów 2:2 (Bielany przechodzą dalej)
Finał:
Bielany - Śródmieście 1:3 

Gorzej poszło piłkarkom. Zwyciężczynie eliminacji bielańskich z Lelewela były w grupie drużyn, które nie uzyskały awansu z pierwszej grupy eliminacyjnej.

MG źródło: inf. własna