MEDALOWA DROGA LELEWELA

2017-06-06 22:40:22

Piłka nożna szkół ponadgimnazjalnych to ostatnia konkurencja WOM, przed zakończeniem tegorocznej, jubileuszowej edycji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Nieoczekiwanie dla Bielan występ LO im. J. Lelewela z kilku powodów jest bardzo istotny.Po raz pierwszy od lat Dzielnica Bielany wprowadziła do rywalizacji w ramach Mistrzostw Dzielnicy Bielany klasyfikacje punktowe, których ostateczne wyniki poznamy już wkrótce. Choć jeszcze miesiąc temu wydawało się, że ZSS numer 50 im. J. Kusocińskiego może cieszyć się z niezagrożonego zwycięstwa w dzielnicowej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych, okazało się że emocje będą rywalizacji bielańskich szkół towarzyszyć do końca.

Nieoczekiwanie LO im. J. Lelewela w turnieju piłki nożnej odrobiło do "Kusego" aż dwanaście punktów, przyznane za wygraną w turnieju, o czym pisaliśmy tutaj. Ponieważ szkoła z Lindego nie zdobyła punktów w tej konkurencji (nieregulaminowi piłkarze, posiadający licencje klubowe) strata Lelewela do Kusego zmniejszyła się do rozmiaru, pozwalającego szkole z Kiwerskiej powalczyć jeszcze o wygraną w WOM. Kto wygra wciąż nie wiemy, ale trzeba przyznać, że piłkarze Lelewela robią wszystko, aby koleżanki i kolegów z innej części Bielan wyprzedzić.

W rywalizacji ogólnowarszawskiej piłkarz z Lelewela idą jak burza i zagwarantowali sobie udział w półfinale zmagań. Wiemy, że dzięki temu zdobędą dla naszej Dzielnicy sporo cennych punktów, które mogą przesunąć Bielany nawet na podium w zmaganiach szkół ponadgimnazjalnych WOM. Aby zapewnić sobie wygraną w rywalizacji dzielnicowej, zawodnicy z Kiweskiej muszą pokonać półfinałowych rywali. Jeśli zwyciężą w ewentualnym finale, wygrają samodzielnie konkurencję dzielnicową, natomiast jeśli zajmą drugie miejsce, podzielą się wygraną z ZSS numer 50 z ulicy Lindego.

Jak idzie w dotychczasowych zmaganiach piłkarzom Lelewela?

Mecze grupowe (siedemnastu uczestników):
Bielany - Wola 3:1
Bielany - Praga Południe 4:3

Druga faza zmagań (dwunastu uczestników) (grupa trzech drużyn spośród których do dalszych gier awansowały dwie)
Bielany - Śródmieście 4:2
Bielany - Praga Północ 9:0

Ćwierćfinały (ośmiu uczestników) (grupa dwóch grup z czterema drużynami spośród których do półfinału awansowały dwie)
Bielany - Żoliborz 3:1
Bielany - Ursynów 1:1
Bielany - Rembertów 3:2

Półfinały zostaną rozegrane na boisku Varsovii przy ulicy Międzyparkowej w piątek, 9 czerwca o godzinie 11:00, finały i mecz o trzecie miejsce o godzinie 12:30.

MG źródło: inf. własna