MIKOŁAJKOWE GRANIE W LELEWELU

2017-12-12 13:38:15

Mikołajki w LO im. J. Lelewela spędzono na sportowo. W szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkówki, w którym wzięło udział aż 16 klas.


Zespoły grały w składach mieszanych. 16 drużyn uczestniczących w zmaganiach, zaklasyfikowano do trzech grup, w których rywalizowano systemem "każdy z każdym", a mecze nie były rogrywane do określonej liczby punktów, lecz na czas. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zakwalifikowały się do dalszej rywalizacji. Z tego etapu do finału dostały się trzy najlepsze zespoły. Najlepiej spisały się drużyny, które nie były z najstarszych klas, bowiem zwyciężył zespół 2 B, przed drużyną 2 D i 3 A w LO Lelewela. Wszystkim zwycięzcom wręczono drobne upominki, a złoci medaliści otrzymali również puchar.

- Bardzo popieram takie szkolne inicjatywy sportowe. To także świetna forma treningu przed zbliżającymi się Mistrzostwami Dzielnicy Bielany. Jak wiadomo, Lelewel zawsze dobrze radził sobie w siatkówce, więc mam przypuszczenie, że i w obecnym roku szkolnym nie będzie inaczej. Gratuluję wygranym, a nauczycielom fajnej inicjatywy - skomentował zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Red / fot: Fanpage LO im. J. Lelewela