MROŹNA RYWALIZACJA ŁYŻWIARZY

2018-02-28 15:00:49

Bardzo wyrównany przebieg miały Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w sportach zimowych. Konkurencje łyżwiarskie rozgrywano dzięki uprzejmości władz Dzielnicy Żoliborz na obiekcie OSiR przy ulicy Potockiej. Tam najlepsi okazali się uczniowie SP 80 w zmaganiach chłopców i zawodniczki SP 209 w rywalizacji dziewcząt.


Chłopcy rywalizujący w sztafecie „Złotego Krążka” zmagali się ze slalomami z kijem hokejowym. Prowadzili krążek, strzelali do bramki, a wszystko musiało odbyć się w jak najszybszym czasie. Dziewczęta rywalizowały bez kijów do hokeja, w konkurencjach szybkościowych jak jazda przodem, jazda tyłem, slalom i „ósemka”. Różnice czasowe między wszystkimi szkołami były minimalne i każda setka sekundy decydowała o zajmowanym miejscu.

Ostatecznie w mroźnej scenerii najlepiej poradzili sobie uczniowie SP 80, minimalnie wyprzedzając SP 263. W zmaganiach dziewcząt na podium również było bardzo ciasno. SP 209 wyprzedziła SP 80 i SP 263.  Nagrody zwycięzcom wręczali Michał Szpakiewicz – dyrektor OSiR Żoliborz oraz Elżbieta Iglewska Romanowska - kierownik ZSR Bielany.

- Na wstępie dziękuję Dzielnicy Żoliborz za umożliwienie nam rozegrania zawodów. Gratuluję wszystkim uczestnikom. Obserwowałem początek zawodów. Podziwiam, że w takich warunkach bielańska młodzież tak dobrze spisywała się na lodowisku. Zima zaskoczyła nas bardzo mroźnymi temperaturami, więc wytrwanie dziś całych zawodów to już ogromny sukces. Widzę, że duża część uczestników z jazdą na łyżwach miała wiele wspólnego, więc po cichu liczymy na niespodzianki w rywalizacji WOM. Oby nie było aż tak zimno! – skomentował Grzegorz Pietruczuk – zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany.

Red