NAUCZYCIELE PO SZKOLENIU W SIEDLCACH

2017-10-27 20:27:07

Po raz drugi w historii Dzielnica Bielany zorganizowała szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego, z wybranych dyscyplin sportu. Przez dwa dni, wytypowani przez szkoły nauczyciele, doskonalili swoją wiedzę praktyczną z wybranych dyscyplin sportu.


Pomysł szkoleń dla nauczycieli wychowania fizycznego okazał się strzałem w dziesiątkę. W zeszłym roku można było zwiększyć swoją wiedzę z zakresu siatkówki i koszykówki. Tym razem prowadzone w Siedlcach szkolenie pozwoliło zwiększyć swoją wiedzę z zakresu aqua fitnessu, piłki nożnej, tańca i piłki ręcznej. Co ciekawe, najwięcej zainteresowania wzbudziły zajęcia z tańca, które chwalili wszyscy uczestnicy. Zajęcia z piłki ręcznej i piłki nożnej prowadzili trenerzy tamtejszej Pogoni Siedlce. Nauczyciele mieli okazję zwiększania swoich futbolowych umiejętności pod okiem byłego reprezentanta wielu klubów ekstraklasy i zespołów zagranicznych, kadrowicza do lat 21, Bartosza Tarachulskiego.

Szkolenie obejmowało także zajęcia teoretyczne dotyczące ram prawnych wycieczek i wyjść dla uczniów, współpracy z Dzielnicą Bielany głównie w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, jak również bielańskim CRS.

W Siedlcach nauczycie mieli okazję do spotkania z zastępcą burmistrza Dzielnicy Bielany, odpowiedzialnym za sport Grzegorzem Pietruczukiem oraz aktywnym w sferze sportu radnym - Piotrem Ślaskim. Obaj podkreślali doskonałą infrastrukturę, jaką mogą cieszyć się Siedlce, a której chociażby w kontekście stadionu piłkarskiego, brakuje Hutnikowi Warszawa.

- Bardzo miło było spotkać się z nauczycielami, porozmawiać, usłyszeć więcej o ich pracy, oczekiwaniach, tym co możemy zrobić, aby na Bielanach pracowało im się lepiej, bo to właśnie nauczyciele WF kształtują sportowe postawy młodzieży i często kierują jej pierwszymi krokami sportowymi. To dobrze, że mogli zwiększać swoje umiejętności i potwierdzili, że poziom merytoryczny zajęć był wysoki. Uważam, że za rok powinno odbyć się kolejne szkolenie, z dyscyplin których jeszcze nie pokazywano w programie, realizowanym przez TKKF Chomiczówka dla Dzielnicy Bielany - podsumował Grzegorz Pietruczuk.

W dwudniowych zajęciach wzięło udział ponad 30 nauczycieli każdego szczebla nauczania, od podstawówek, po szkoły ponadgimnazjalne.

MG