NAUCZYCIELE Z DRUGĄ WIZYTĄ W SIEDLCACH

2018-10-18 20:16:07

40 nauczycieli z bielańskich szkół podstawowych i liceów wzięło udział w tradycyjnym, organizowanym przez Urząd Dzielnicy Bielany. Grupa gościła w Siedlcach, gdzie zwiększała swoją wiedzę merytoryczną, dotyczącą kolejnych dyscyplin sportu, jakie mogą wprowadzać i udoskonalać w szkołach.

 
Po organizowanych w ubiegłych latach zajęciach, w których przeprowadzono szkolenia praktyczne z siatkówki i koszykówki, a następnie w kolejnym roku: tańca, aqua fitnessu, piłki nożnej i piłki ręcznej, przyszedł czas na powtórną wizytę w Siedlcach. Czołowi polscy trenerzy zarówno młodzieżowi, jak i prowadzący treningi grup seniorskich, przekazywali swoją wiedzę z zakresu lekkiej atletyki, tenisa stołowego, hokeja na trawie i unihokeja. Dzięki świetnej organizacji, jak również gościnności Siedlec, nauczyciele WF mogli skorzystać z czterech, wysokiej jakości obiektów sportowych do uczestnictwa w szkoleniach.

- Cieszę się z kolejnej edycji szkoleń. Rosnąca frekwencja i zainteresowanie szkół na każdym szczeblu pracy z dziećmi i młodzieżą, pokazuje że realizowany przez nas projekt jest bardzo istotny i potrzebny. Dzięki możliwości podpatrywania najlepszych, nauczyciele mogą urozmaicić programy swoich zajęć co przyniesie korzyści dzieciom i młodzieży z Bielan. W tegorocznej edycji można było podpatrzeć trzy dyscypliny sportu obecne w kalendarzu WOM i w bielańskich szkołach jak lekką atletykę, tenis stołowy i unihokej, jak również sport dopiero wkraczający do Warszawy, wcześniej silnie zregionalizowany - hokej na trawie. Deklarujemy jednak pomoc szkołom, które po szkoleniu zgłoszą chęć wprowadzenia tej dyscypliny do programu nauczania - podsumował obecny w Siedlcach zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Było to kolejne szkolenie, realizowane z dotacji przyznanej przez Dzielnicę Bielany, w zakresie szkolenia i doskonalenia kadr kultury fizycznej.
MG