PETARDA RYSZARDA DRUGA W WARSZAWIE

2019-04-04 21:49:38

Zawodniczki "Petardy Ryszarda", czyli siatkarskie podopieczne trenera Ryszarda Koziary z LO im. J. Lelewela drugim zespołem Warszawy! W rywalizacji WOM zawodniczki z Bielan uległy jedynie zespołowi z Mokotowa.


Drużyna LO Lelewela praktycznie co roku, nie licząc pojedynczych przerw, godnie reprezentuje Bielany w zmaganiach WOM. Siatkarki trenowane przez Ryszarda Koziarę nie zawiodły także i tym razem. Po przebrnięciu przez kolejne fazy turnieju, gdzie pokonały między innymi faworyzowaną drużynę Śródmieścia (ostatecznie trzecią w zmaganiach), zespół z Bielan spotkał się z dobrze znaną z siatkarskich tradycji drużyną LO im. Królowej Jadwigi.

Dopiero zawodniczki z Mokotowa znalazły sposób na świetnie grające we własnej hali uczennice z Kiwerskiej. Pomimo, że spotkanie zakończyło się w dwóch setach, zawodniczki Lelewela nawiązały bardzo wyrównaną walkę, a licznie przybyli do hali kibice mogli poczuć prawdziwe emocje.

Po przegranym finale nie brakowało łez, jednak po chwili zamieniły się one w szczęście z drugiego miejsca w stolicy. Srebrny medal WOM wzbogacił konto Lelewela o 14 punktów WOM, jak również 14 punktów w klasyfikacji MD Bielany, które zbliżyły LO z Kiwerskiej do liderującego LO Kusocińskiego. O wszystkim zadecyduje rywalizacja piłkarska.

- Bardzo żałuję, że nie mogłem być na meczu. Obowiązki burmistrza nie pozwoliły mi na to, ale moi pracownicy na bieżąco informowali mnie o tym, jak dobrze radzi sobie Lelewel. Zresztą Ryszard Koziara na przestrzeni lat pokazał swoją ogromną wiedzę w zakresie szkolenia siatkarskiego i to procentuje każdego roku. Serdeczne gratulację dla zawodniczek i trenera. Taki sukces uprawdopodabnia wysokie miejsce dla Bielan w końcowych zmaganiach WOM. Jesteśmy z Was dumni! - nie kryje zadowolenia z sukcesu bielańskiego LO Lelewela Burmistrz Dzielnicy, Grzegorz Pietruczuk.

Galerię z finału znajdziecie tutaj.

MG