PIŁKARKI LELEWELA SIĘGAJĄ PO ZŁOTO

2019-05-14 09:09:04

Za nami MD Bielany w piłce nożnej liceów dziewcząt. Zawody po raz pierwszy były eliminacją Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, jednak rok temu rozgrywano je już w Dzielnicy Bielany. Zwyciężyły piłkarki LO im. J. Lelewela, które po bardzo wyrównanej walce pokonały ubiegłoroczne zwyciężczynie z LO im. J. Kusocińskiego.


Do zmagań na boisku LO im. J. Marti zgłosiły się cztery drużyny, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Ostatecznie na pierwszym miejscu w tabeli sklasyfikowano zawodniczki Lelewela, które odnotowały dwa zwycięstwa i remis, zdobywając łącznie 7 punktów. Sześć oczek zgromadziły srebrne uczennice Kusego, cztery wywalczyła Reymontówka. Uczennice gospodarzy ukończyły turniej bez punktów.

O złotym medalu zadecydował grupowy pojedynek Lelewela i Kusego, w którym zawodniczki z Kiwerskiej wygrały 4:2. Drużyna LO im. J. Lelewela będzie dzięki temu reprezentowała Bielany w zmaganiach WOM.

Podobnie jak w ubiegłych latach trwa zacięta walka o miano najlepszej szkoły w sporcie szkolnym na Bielanach. Również i tym razem rywalizacja toczy się między LO Kusocińskiego i LO Lelewela. Róznica przed zmaganiami chłopaków w piłce nożnej to zaledwie 7 punktów. Szkoła z Kiwerskiej zgromadzi jednak punkty za finały WOM w piłce nożnej dziewcząt, więc może zadecydować każdy punkt.

Red