PŁYWACKA DOMINACJA BIELAN

2016-04-28 21:35:40

Bielany potwierdzają, że w pływaniu nie mają sobie równych. Gimnazjum numer 78, reprezentujące naszą dzielnicę w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, zwyciężyło w stołecznych zmaganiach, zdobywając pierwsze miejsca dla Bielan w rywalizacji dziewcząt i chłopców.


Zarówno w klasyfikacji dziewcząt, jak i chłopców, Gimnazjum 78, które kilka dni temu zwyciężyło w Mistrzostwach Dzielnicy (wyniki tutaj), zdecydowanie pokonało rywali. Patrząc na łączne czasy we wszystkich siedmiu rozegranych konkurencjach, bielańska szkoła zdecydowanie pokonała inne dzielnice. W rywalizacji chłopców łączny czas w siedmiu konkurencjach to 4:00,80 (druga Praga Północ 4:15,43), natomiast wśród dziewcząt 4:35,08 (drugi Ursynów 4:44,02). Co ciekawe, gdyby dziewczęta z Bielan pływały z chłopcami (rywalizowano na dokładnie takich samych dystansach), zajęłyby świetne piąte miejsce w gronie czternastu rywalizujących dzielnic.

Nie zawiedli najlepsi pływacy, startujący na co dzień w UKS G-8, reprezentujący Gimnajzjum 78. Bielany zwyciężały w obu sztafetach. Wśród dziewcząt na sześć konkurencji Mistrzowie Bielan wygrywali w czterech konkurencjach (Julia Szczepek, Nikola Jabłonowska, Weronika Gotowska, Aleksandra Reks), zajmując jedno drugie i jedno trzecie miejsce. Wśród chłopców najlepsze czasy dla Bielan padały również w czterech wyścigach (Filip Orlicz, Jakub Sobiecki, Jan Karolczak, Rafał Słowik. Do tego Bielany dołożyły jedno drugie i jedno trzecie miejsce.  Zawody zorganizowano na pływalni CRS Bielany przy ulicy Lindego 20.

Niestety jest i zła informacja, zupełnie niezwiązana ze sporem. Jak poinformował Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego, ze względu na ograniczone środki finansowe, odwołano rywalizację w kilku konkurencjach w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wśród nich znalazło się pływanie.

MG źródło: inf. własna / fot: CRS Bielany