POCZWÓRNE ZŁOTO PŁYWAKOW NA WOM

2019-04-23 14:17:07

Wielkim sukcesem bielańskiej Szkoły Podstawowej numer 263, zakończyły się rozgrywane na basenie CRS Bielany zawody finałow WOM w pływaniu. Uczennice i uczniowie z Bielan zgarnęli całą pulę, zdobywając 4 złote medale.


O potędze pływackiej Bielan nie trzeba przekonywać, jednak sukces w postaci 4 złotych medali w zawodach pływackich dzieci i młodzieży w ramach WOM to nieczęsty wyczyn. Po zdobyciu mistrzostwa Bielan w pływaniu w wykonaniu SP 263, szkoła z Szegedyńskiej, w której trenują zawodniczki i zawnicy UKS G-8 Bielany, reprezentowała Dzielnicę w WOM. W zmaganiach młodzieży dziewcząt, po zaciętej batalii ze Śródmieściem ostatecznie nasza Dzielnica okazała się lepsza o niespełna półtorej sekundy. Zmagania chłopców przyniosły dużo pewniejszą wygraną Bielan nad drugim Śródmieściem.

W rywalizacji dzieci również Bielany reprezentowane przez Szegedyńską nie miały sobie równych, dzięki czemu w kategorii dzieci i młodzieży nasza Dzielnica wzbogaciła się łącznie aż o 64 punkty WOM, z czego 32 powędrowały do SP 263 w kategorii dzieci i dokładnie tyle samo, w zmaganiach młodzieży. To pozwoli szkole z Bielan na wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej stołecznych szkół.

- Z jednej strony można by powiedzieć, że to sukces spodziewany, bo pływanie jest naszą koronną konkurencją. Z drugiej faworyci nigdy nie mają łatwo i niezmiernie cieszę się, że dzięki pracy trenerów z SP 263, jak również UKS G-8 Bielany, stale potwierdzamy, a nawet umacniamy naszą pozycję w Warszawie. Ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy każdego dnia pracują na ten sukces podczas długich godzin, spędzonych na pływalni - skomentował Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Zawody rozegrano na poczatku kwietnia na basenie CRS Bielany przy ulicy Lindego.

MG  / fot: Fanpage CRS Bielany