RUSZA RYWALIZACJA WOM

2016-09-09 09:30:35

?Nowy rok szkolny, to nowa odsłona rywalizacji w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Jako pierwsi w rywalizacji dzielnicowej szkół wystartują lekkoatleci, którzy będą rywalizowali w biegach przełajowych.


Tegoroczna edycja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży będzie na Bielanach nieco różniła się od poprzednich. Poza tym, że Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego wprowadził w tym roku szkolnym OBOWIĄZKOWY system rejestracji szkół, które pragną wziąć udział w rywalizacji, pewne nowości przygotwał także Urząd Dzielnicy, który dzięki dzielnicowej punktacji (regulamini i projekt jest właśnie przygotowywany - przyp. red.) chce zwiększyć rywalizację między szkołami, co wpłynie na osiągane wyniki i frekwencje na zawodach, która w przypadku niektórych dyscyplin nie była najwyższa.

Młodzi sportowcy z Bielan swoją rywalizację w nowym roku szkolnym rozpoczną od biegów przełajowych. Na pierwszy ogien pójdą biegi indywidualne, zaplanowane na terenie Parku Olszyna. 15 września o godzinie 11:10 na trasę biegu na 800 metrów wyruszą piąte klasy szkół podstawowych, aby o godzinie 14:15 zawody Mistrzostw Dzielnicy zakończyli biegiem na 3000 metrów licealiści. Najlepsi zawodnicy będą reprezentowali dzielnicę na szczeblu warszawskim, na zawodach zaplanowanych w pierwszym tygodniu października.

Po biegach na terenie Parku Olszyna, dokładnie tydzień później, 22 września lekkoatleci ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy spotkają się na terenie lasu w sąsiedztwie boiska Hutnik przy ulicy Marymonckiej. O 9:40 swoją rywalizację rozpoczną szkoły podstawowe, o 11:00 gimnazja. Najlepsi także będą reprezentowali Bielany na szczeblu warszawskim.

Miesiąc z WOM zakończy rywalizacją piłkarską gimnazjów. W dniach 19-23 września o miano najlepszej drużyny na terenie dzielnicy powalczą dziewczęta, a w dniach 26-30 września chłopcy. Zmagania odbędą się na terenie boiska Orlik przy ulicy Rudzkiej 6.

MG źródło: inf. własna / fot: My Sport Bielany