SIATKARKI LELEWELA NAJLEPSZE NA BIELANACH

2016-03-05 13:03:31

Zawodniczki XLI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Lelewela, zgodnie z przewidywaniami zwyciężyły w tegorocznych Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w siatkówce. Nie wygrały jednak bez problemów. Bardzo wysoko poprzeczkę zawiesiły im rywalki z XCIV im Gen S. Maczka. W finale padł wynik 2:1.

Mecz finałowy turnieju rozgrywanego w hali liceum Lelewela przy ulicy Kiwerskiej,  przyniósł sporo emocji. Spotkanie toczyło się przy dopingu kibiców, uczęszczających do szkół, biorących udział w walce o złoto (film tutaj). Drużyna gospodarzy wiedziała, że nie będzie łatwo o zwycięstwo, ponieważ w fazie grupowej uległa drużynie "Maczka" 2:1. Przewidywania co do wyrównanego pojedynku się potwierdziły.

W pierwszym secie, zawodniczki z Maczka zaskoczyły faworyzowane rywalki, konsekwentnie budując przewagę i zwyciężając seta 25:21. W drugiej partii również wydawało się, że dojdzie do niespodzianki. Siatkarki z Gwiaździstej ponownie wypracowały przewagę, jednak gospodynie zdołały się odbudować. W secie toczonym "na przewagi", to zespół Lelewela zwyciężył 27:25.

W finałowej, trzeciej partii przewaga późniejszych zwycięższyń była już większa i set zakończył się wynikiem 15:9. Dzięki wygranej XLI LO im. J. Lelewela będzie reprezentowało dzielnicę Bielany w dalszym etapie rozgrywek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

W meczu o trzecie miejsce LX LO im. W. Górskiego pokonało 2:1 Zespół Szkół numer 35. W poniedziałek, 7 marca w hali przy ulicy Kiwerskiej ruszają zmagania licealistów z Bielan.

MG źródło: inf. własna