WICEMISTRZYNIE WARSZAWY Z 289!

2018-05-17 14:31:25

Bardzo duży sukces odniosły młode piłkarki SP 289, w rozgrywkach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodniczki z bielańskich Piasków, zdobyły srebrny medal, ulegając jedynie drużynie z Ursynowa.

Po pewnym zwycięstwie w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany, o których pisaliśmy tutaj, zawodniczki z SP 289  reprezentowały Bielany w rozgrywkach WOM. Oczekiwania były  spore, bo drużyna z Piasków radzi sobie na boiskach bardzo dobrze, górując nad większością drużyn. Zawodniczki z Bielan nie zawiodły, zdobywając drugie miejsce w Warszawie. Emocjonująca walka toczyła się już praktycznie od finałowej ósemki zmagań, gdzie w grupie czterech dzielnic, walczących o awans do półfinału, stanęły naprzeciwko siebie Śródmieście, Ursynów i właśnie Bielany. Wszystkie drużyny zdobyły w tej grupie po sześć punktów, jednak z marzeniami o półfinale pożegnało się Śródmieście, mające najmniej korzystny bilans spotkań.

W półfinałach drużyny z tej grupy (Bielany i Ursynów) ponownie okazały się lepsze od rywali. SP 289, prowadzone na zawodach przez Roberta Szopę, a przygotowywane dodatkowo przez Monikę Wasil, która z drużyną wywalczyła mistrzostwo dzielnicy,  jedną bramką pokonały Ursus i po raz trzeci w turnieju spotkały się z Ursynowem. Niestety tym razem to piłkarki z południa Warszawy okazały się lepsze, jednak sukces i tak jest bardzo duży. Drużyna SP 289 wywalczyła dla Bielan aż 14 punktów w rywalizacji WOM.

- Cieszę się z tego sukcesu. Miałem miłą okazję do wręczania piłkarkom pucharów za zdobycie złota w rozgrywkach dzielnicowych. To efekt zaangażowania dziewczyn i pracy trenerów, za co wszystkim im bardzo dziękuję. Wszystkie piłkarki, jak również trenerów Monikę Wasil i Roberta Szopę, już dziś zapraszam na Galę Sportu Szkolnego, która odbędzie się 20 czerwca na terenie hali CRS Bielany. To nie koniec miłych niespodzianek dla zawodniczek i trenerów - nie krył radości zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Skład medalistek: Ola Pindelska, Agata Gołaszewska, Ola Kowalczyk, Kasia Kawalska, Ola Truchel, Alicja Kubik, Oliwia Dutczak, Julka Stawińska, Nina Mularczyk, Maria Bieniek, Anita Sulkowska, Helena Baurska.