ZŁOTO I SREBRO UCZNIÓW SP 263

2018-03-29 18:56:52

Znów świetne informacje z pływackiej rywalizacji WOM. Po dwóch złotych medalach w rywalizacji dzieci, drużyna SP 263, reprezentująca Bielany w szkolnych mistrzostwach Warszawy, dołożyła do kolekcji swojej, jak również dzielnicy, złoto i srebro w rywalizacji młodzieży. Zawody rozegrano na basenie CRS Bielany.


Do klasyfikacji generalnej liczył się czas łączny wszystkich zawodniczek i zawodników, we wszystkich wyścigach oraz wynik sztafet. W rywalizacji młodzieży na każdym dystansie dzielnicę reprezentowała dwójka pływaków, co oznacza, że klasyfikowano ponad 30 zawodniczek i zawodników w każdej konkurencji. Warto podkreślić, że w żadnym wyścigu reprezentanci Bielan nie zeszli poniżej piątego miejsca.

W zmaganiach dziewcząt startujące chyba w nieco okrojonym składzie zawodniczki z Bielan przegrały jedynie z pływaczkami ze Śródmieścia, które zdominowały rywalizację, zwyciężając o ponad 7 i pół sekundy. Przewaga naszej drużyny z SP 263 nad trzecim Ursynowem wyniosła prawie osiem sekund.

W rywalizacji chłopców pływacy z Bielan o niespełna dziewięć sekund pokonali Śródmieście i o ponad 23 trzeci w klasyfikacji zespół Pragi Północ. Jako ciekawostkę warto podać, że po zliczeniu czasów chłopców i dziewcząt, to Bielany, złożone głównie z pływaczek i pływaków UKS G-8 Bielany, niespełna o sekundę pokonały Śródmieście. Oznacza to, że Szkoła Podstawowa numer 263 w klasyfikacji WOM wzbogaciła swoje konto o 30 punktów, które wędrują także na konto Dzielnicy Bielany.

Łącznie w konkurencjach pływackich Bielany, słynące z dobrego szkolenia w tej dyscyplinie sportu, zdominowały inne dzielnice. W zmaganiach dzieci i młodzieży, w klasyfikacjach generalnych nasza dzielnica zgarnęła trzy złote i srebrny medal. O dwóch złotych medalach szkół podstawowych w kategorii dzieci pisaliśmy tutaj.

Wyniki rywalizacji dziewcząt:
2. Sztafeta 
2. Alicja Pakuła - 50 metrów stylem dowolnym
3. Julia Szczepek - 50 metrów stylem grzbietowym
4. Nikola Jabłonowska - 50 metrów stylem dowolnym
4. Alicja Kaczorowska - 50 metrów stylem klasycznym
5. Agata Kopiczyńska - 50 metrów stylem grzbietowym
5. Weronika Biegańska - 50 metrów stylem klasycznym

Wyniki rywalizacji chłopców:
1. Sztafeta
1. Jakub Cheredis - 50 metrów stylem dowolnym
1. Krzysztof Radziszewski - 50 metrów stylem grzbietowym
2. Jakub Mańczak - 50 metrów stylem klasycznym
3. Kacper Kowalczyk - 50 metrów stylem dowolnym
3. Stanisław Żołądź - 50 metrów stylem grzbietowym
4. Marcel Tarasewicz - 50 metrów stylem klasycznym