ZŁY KONIEC ROKU LICEÓW

2017-12-04 20:27:20

Nienajlepsze informacje napłynęły do nas z rywalizacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na szczeblu liceów. W piłce ręcznej chłopaków i dziewczyn na szczeblu warszawskim, Bielany zgromadziły łącznie... dwa punkty. Szanse na medal z klasyfikacji liceów stały się iluzoryczne.

Zwycięstwo w rywalizacji Mistrzostw Dzielnicy Bielany w piłce ręcznej odniosła drużyna Liceum im. J. Kusocińskiego, o czym pisaliśmy tutaj. Zawodniczki z Lindego broniły Mistrzostwa Warszawy z ubiegłego roku szkolnego, o którym pisaliśmy tutaj. Niestety złoty medal w tej konkurencji na szczeblu liceów i miano najlepszej drużyny Warszawy będzie cieszył Bielany jeszcze tylko przez kilka dni. Drużyna "Kusego" nie stawiła się na zawody grupy eliminacyjnej WOM. Ze względu na niedyspozycję zawodniczek, nie zdołała zebrać składu. Drużyna chłopaków odpadła 1 grudnia z rozgrywek WOM w eliminacjach, w swojej grupie odnosząc zwycięstwo i porażkę, jednak odpadając z najsłabszym bilansem bramek spośród trzech dzielnic rywalizujacych w grupie.

W efekcie, w zmaganiach WOM w dwóch konkurencjach, w których Bielany liczyły na dużo, dzielnica zdobyła dwa punkty. To powoduje, że rywalizacja o medale na tym szczeblu staje się raczej iluzoryczna. W punktacji Mistrzostw Dzielnicy Bielany także zaszły nieoczekiwane zmiany, na skutek takiego obrotu spraw. Liceum Kusocińskiego w zmaganiach chłopaków zdobyło dwa punkty, z zmaganiach dziewczyn straciło ich dziesięć (za niestawienie się Mistrza Dzielnicy na zawodach WOM - przyp. red.). W efekcie po odjęciu ośmiu punktów Kusemu, to Liceum Ogólnokształcąc J. Marti zostało liderem zmagań liceów na półmetku, z dwiema finałowymi konkurencjami koszykówki do rozegrania. Rywalizacja liceów na cztery konkurencje przed końcem, powinna elektryzować Bielany do samego końca, bo stawka zrobiła się bardzo wyrównana.

Licea po rozegraniu 6 z 10 konkurencji:
Lp. Nazwa szkoły Liczba punktów Miejsce w stosunku do ubiegłego roku Niezliczone punkty za finały
1. LO im. J. Marti 75 +3 Bez kosz dz i ch
2. LO im. J. Kusocińskiego 74 0 brak
3. LO im. J. Lelewela 72 -2 Brak


MG