7' Z AZS PONOWNIE NAJMOCNIEJSZE

2017-11-11 22:27:18

Dobry prezent zrobili swoim kibicom rugbyści AZS-AWF Warszawa w VII turnieju Pucharu Polski Rugby 7. 11 listopada nie dali szans swoim rywalom i w Święto Niepodległości zdecydowanie zwyciężyli na boisku przy ulicy Marymonckiej.Zawody toczono w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Słońce przeplatało się z deszczem. Był też wiatr, grad, momentami nawet śnieg. To nie przeszkadzało zawodnikom uczestniczących drużyn, stworzyć ciekawe widowisko, w którym najlepiej zaprezentowali się stołeczni zawodnicy, którzy nie tak dawno zwyciężyli w krakowskim turnieju Pucharu Polski, o czym pisaliśmy tutaj.

Na Bielanach AZS-AWF Warszawa rywalizował z czterema drużynami i trzeba jasno powiedzieć, że Akademicy nie mieli większych problemów z rywalami. Wygrali pewnie i wysoko w każdym ze spotkań. Było to drugie zwycięstwo, w drugim występie w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski w wykonaniu Akademików z Bielan.

Po uroczystościach 11 listopada na terenie AWF na turnieju pojawili się Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski - przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany, którzy obserwowali toczone w trudnych warunkach rozgrywki. - Obserwuję to jak funkcjonuje sekcja rugby AZS-AWF Warszawa od dawna. Jestem pod wrażeniem liczby imprez, jakie w rugby odbywają się przy Marymonckiej. Dużo działania, mało narzekania, to domena Akademików z sekcji rugby. Najprawdopodobniej w 2018 roku będziemy przyznawać dotacje dla organizacji pozarządowych na otwarte zajęcia sportowe dla mieszkańców Bielan. Może zakochają się w rugby? Wiele zależy od Akademików, jednak serdecznie zachęcam do złożenia wniosku, bo to może okazać się ciekawą i nową ofertą dla bielańskich fanów sportu - nie ukrywa Grzegorz Pietruczuk.Wyniki turnieju Pucharu Polski w Warszawie:
AZS-AWF Warszawa - Werewolves Wąbrzeźno 12:0
Rugby Białystok - Ciechan Ciechanów 38:0
Legia Warszawa - Werewolves Wąbrzeźno 12:0
AZS-AWF Warszawa - Ciechan Ciechanów 28:0
Rugby Białystok - Legia Warszawa 40:5
Ciechan Ciechanów - Werewolves Wąbrzeźno 10:31
AZS-AWF Warszawa - Białystok 49:7                    
Legia Warszawa - Ciechan Ciechanów 48:5
Rugby Białystok - Werewolves Wąbrzeźno 33:7
AZS-AWF Warszawa - Legia Warszawa 40:12
 
Kolejność:
1.AZS AWF Warszawa
2.Rugby Białystok
3.RC Legia Warszawa
4.Werewolves Wąbrzeźno
5.Ciechan Ciechanów

MG