AKADEMICY PEWNIE WYGRYWAJĄ W DERBACH RUGBY

2019-10-07 12:31:45

Rugbyści AZS-AWF Warszawa spełnili pokładane w nich oczekiwania i pewnie zwyciężyli w meczu derbowym I ligi seniorów przeciwko Legii Warszawa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 51:14.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie meczu. Akademicy z Bielan pewnie prowadzili grę nie dopuszczając do niebezpieczeństwa ze strony stołecznej Legii. Dzięki temu nasza drużyna osiągnęła prowadzenie 29:0 i mogła spokojnie udawać się do szatni na przerwę.

Po zmianie stron w szeregach AZS-AWF Warszawa nastąpiło lekkie rozluźnienie, które pozwoliło Legionistom na zdobycie przyłożenia i podwyższenia. To zmobilizowało gospodarzy do dalszego powiększania przewagi. Co prawda goście dołożyli tego dnia jeszcze jedno przyłożenie, ale w drugiej odsłonie i tak lepszy był AZS, który wygrał tę część gry 25:14.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 54:14

Akademicy po 4 kolejkach rozgrywek I ligi mają trzy zwycięstwa i porażkę i plasują się na drugim miejscu w tabeli, tuż za Spartą Jarocin. Obie drużyny i mająca tyle samo punktów co AZS-AWF Warszawa drużyna Rugby Białystok zdecydowanie przewodzą tabeli.

AZS-AWF Warszawa – Legia Warszawa 51:14 (29:0)
W następnej kolejce Akademicy pojadą do Zielonej Góry na spotkanie z zespołem Watahy.

MG / fot: Marta Bogucka