AKADEMICZKI LIDERKAMI I LIGI!

2017-11-13 19:14:15

Stało się! Piłkarki ręczne AZS-AWF Warszawa liderkami w swojej grupie rozgrywek pierwszej ligi. Zadecydowała o tym wygrana 28:27 w derbowym meczu z Varsovią. Swoje derby w II lidze, z silną Warszawianką wygrali również zawodnicy Akademików.

O samodzielnym liderowaniu w swojej grupie Akademiczek z Bielan, zadecydował nie tylko mecz z Varsovią, ale również porażka dotychczasowego lidera - SPR Olkusz. Zawodniczki z Olkusza jedną bramką uległy drużynie MTS Żory, co pomogło stołecznym Akademiczkom.

Derbowe spotkanie rozpoczłęło się dobrze dla drużyny Varsovii, która wyszła na prowadzenie 3:1. Szczęśliwie przy Marymonckiej gospodynie odrobiły straty, doprowadziły do remisu 6:6, a następnie wyszły na dwubramkowe prowadzenie po 20 minutach gry. Ta przewaga utrzymywała się i na przerwę Akademiczki schodziły przy wyniku 14:12.

Druga odsłona rozpoczęła się udanie dla AZS-AWF Warszawa i po 40 minutach gry było 20:15. Także na 10 minut przed końcem przewaga wynosiła pięć trafień i bielański zespół prowadził 26:21. Drużyna Varsovii pokazała jednak sporo ambicji. Na pięć minut przed końcem jedna z najlepszych drużyn tegorocznego sezonu nadal utrzymywała sporą przewagę. Gdy na 20 sekund przed końcem zespół gości zniwelował przewagę do zaledwie jednej bramki, kibicom stanęły przed oczami liczne mecze, w których Akademiczki o punkty walczyły do ostatniej chwili. Szczęśliwie to one miały piłkę, a do końcowego gwizdka sędziego brakowało już tylko sekund i kolejna wygrana stała się faktem. Aż 10 trafień dla AZS odnotowała Patrycja Kozak.

Dzięki derbowemu zwycięstwu zawodniczki AZS-AWF Warszawa po sześciu meczach mają na swoim koncie komplet punktów w rozgrywkach I ligi.

AZS-AWF Warszawa - Varsovia Warszawa 28:27 (14:12)

Bardzo dobry mecz rozegrali piłkarze ręczni AZS-AWF Warszawa w II lidze. Akademicy pokonali silną Warszawiankę 27:24.Najwięcej trafień dla Akademików zdobyli Wojciech Rogowski i Rafał Czarnecki. W Hali przy ulicy Marymonckiej panowała atmosfera prawdziwego sportowego święta, o czym można przekonać się tutaj. Dzięki wygranej stołeczni gracze znajdują się na szóstym miejscu, w gronie dziesięciu drużyn rywalizujących na tym szczeblu rozgrywek.

AZS-AWF Warszawa: Wiejek, Kobylski: Królak 1, Kądziela 2, Zaręba, Rogowski W. 5, Rogowski J, Kacperski 1, Tuszyński 4, Olewniczak 4, Ciechomski 4, Czarnecki 5, Rutkowski, Bratkowski, Lipski 1, Szadkowski

MG źródło: inf. własna / fot: Marcin Selerski - marcin.biz