AKADEMICZKI NAJLEPSZE W WESOŁEJ

2017-02-12 21:18:04

Szczypiornistki AZS-AWF Warszawa przygotowują się do rundy wiosennej I ligi seniorek. W ramach przygotowań wystąpiły w turnieju o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wesoła, zwyciężając w zmaganiach.


Zawodniczki z Bielan wystąpiły w grupie z zespołami MKS Ochota oraz WKPR Wesoła. W spotkaniu z Ochotą Akademiczki zwyciężyły 19:16, a w konfrontacji z zespołem gospodarzy padł wynik 17:13.

W spotkaniu decydującym o zwycięstwie w turnieju, Akademiczki pokonały Varsowię Warszawa 22:16, co pozwoliło cieszyć się z wygranej w Wesołej. Warto dodać, że stołeczna drużyna zwyciężyła,choć w turnieju rywalizowała nie w pełnym składzie. Jak informuje oficjalny fanpage drużyny "z gry wyłączona jest Katarzyna Nieścioruk, Jadwiga Kolewska i Agnieszka Lewandowska, a także nie zagrały Eliza Osińska, Joanna Czerżyńska. Z powodu choroby jedynie pierwszy mecz zagrała Julia Gutowska, a za to na ostatni mecz dojechała Patrycja Skoczeń."

Szeregi Akademiczek zasiliły 4 młode szczypiornistki z Lindego, gdzie znajduje się Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej ZPRP. W barwach AZS-AWF Warszawa zagrały Patrycja Borek, Jagoda Harton, Julia Stencel i Weronika Sawicka.

Szczegółowe wyniki Akademiczek w Wesołej:

AZS AWF - Ochota Warszawa 19:16 (9:8)
AWF: Kuźmicka, Borek, Harton - Gutowska 1, Kajtek 3, Pawłowska 5, Rozmus 5, Kmin 3, Sawicka, Sulborska 1, Stencel 1, Kaźmierczak, Gawrońska.
AZS AWF - WKPR Wesoła Warszawa 17:13 (7:4)
AWF: Kuźmicka, Borek, Harton - Kajtek 5, Pawłowska 6, Rozmus 1, Kmin, Sawicka, Sulborska 2, Stencel 3, Kaźmierczak, Gawrońska
AZS AWF - Varsovia Warszawa 22:16 (13:6)
AWF: Kuźmicka, Borek, Harton - Kajtek 1, Pawłowska 2, Rozmus 2, Kmin, Sawicka, Sulborska 5, Stencel 3, Kaźmierczak, Skoczeń 7, Król 2.

Niestety wyższość liderów rozgrywek musieli uznać szczypiorniści AZS-AWF Warszawa w meczu II ligi. We wlasnej hali ulegli wyraźnie - 29:40 zespołowi Uniwersytetu Radom. Jak informuje portal radomsport.pl: "Od początku spotkania podopieczni Mariusza Greli (trenera Radomian - przyp. red.) nie pozostawiali złudzeń po co przyjechali do Warszawy. Dominacja liderów II ligi była niepodważalna, choć Akademicy z Warszawy starali się odgrywać radomianom. Pierwsza połowa rozgrywana była w zupełności pod dyktando Uniwersytetu i zakończyła się wynikiem 12:18. "

MG źródło i fot: Oficjalny fanpage AZS-AWF Warszawa / sportradom.pl