AZS AWF UKSW SPADA Z LIGI

2018-03-18 11:54:23

Niestety niedobre przewidywania okazały się faktami. Za rok nie zobaczymy siatkarek AZS-AWF UKSW w I lidze. W turnieju barażowym o utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek, siatkarki z Bielan nie nawiązały walki z rywalkami. Porażki na zakończenie rundy zasadniczej doznały również zawodniczki ESPES Sparty Warszawa.W Krośnie, gdzie trwa walka o utrzymanie, zawodniczki AZS-AWF Warszawa okazały się w obecnej chwili zbyt słabe, aby nawiązać walkę z zespołami z Opola i gospodyniami. Analizując wyniki całego sezonu rundy zasadniczej, można było mieć obawy, co do dyspozycji zawodniczek AZS-AWF Warszawa. Niestety niezbyt optymistyczne przewidywania sprawdziły się. Obie drużyny, z którymi rywalizowały stołeczne Akademiczki, pewnie pokonały bielańskie siatkarki 3:0 i między sobą stoczą bój o utrzymanie.

Wyniki turnieju w Krośnie:
16 marca
Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ - AZS AWF Warszawa 3:0 (25:17, 25:20, 25:18)      

17 marca
AZS AWF Warszawa - Uni Opole 0:3 (23:25, 12:25, 18:25)

W II lidze w hali CRS Bielany ciężki mecz miały do stoczenia siatkarki ESPES Sparty Warszawa. Nastawione optymistycznie do rywalizacji, między innymi dzięki pozyskaniu nowego sponsora - firmy Contigo - zawdniczki Sparty, musiały uznać wyższość rywalek z Nowego Dworu Mazowieckigo, zajmując dziewiąte miejsce w swojej grupie.

To oznacza, że Spartanki czeka bój o utrzymanie, który przy obecnej dyspozycji bielańskiej drużyny, powinien się jednak powieść. Dziesiąte miejsce w tabeli zajęła drużyna Łaskovii Łask i to z nią do trzech zwycięstw Sparta zagra o utrzymanie.

ESPES Sparta Warszawa - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (20:25, 18:25, 22:25)

MG źródło: inf. własna / fot: Marcin.biz