BEZ DOROBKU PUNKTOWEGO RĘCZNYCH

2017-04-02 17:57:00

Nie udały się ostatnie występy piłkarkom i piłkarzom ręcznym AZS-AWF Warszawa. Szczypiornistki w niełatwym meczu I ligi z Ruchem Chorzów, uległy we własnej hali 25:29 nowym liderkom z Chorzowa. Szczypiorniści przegrali w Białymstoku z najsłabszym zespołem II ligi.


Przed zawodniczkami z Bielan stanęło bardzo trudne zadanie. Po remisie wywalczonym z Sośnicą Gliwice, w stolicy pojawił się spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej - Ruch Chorzów.  Widać było, że zawodniczki ze Śląska to doświadczona drużyna. Po kwadransie zespół gości prowadził 9:3 i różnica sześciu bramek utrzymała się do przerwy, zakończonej rezultatem 10:16. Po zmianie stron AZS-AWF Waszawa rzucił się do odrabiania strat.  Choć zespół Ruchu Chorzów kontrolował przebieg meczu, Akademiczki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, ulegając nowemu liderowi czterema bramkami, 25:29. Najskuteczniejszą zawodniczką AZS-AWF była Paulina Pawłowska, która siedmiokrotnie pokonywała bramkarkę Ruchu Chorzów.

8 kwietnia Akademiczki wyjadą do Obornik, gdzie zmierzą się ze Spartą Oborniki. Następny mecz w hali przy ulicy Marymonckiej zaplanowano 29 kwietnia. Spotkanie z SPR Olkusz rozpocznie serię trzech spotkań w hali przy ulicy Marymonckiej, które mogą okazać się dla stołecznej drużyny kluczowe w walce o pozostanie na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.

AZS-AWF Warszawa: E. Osińska, D. Osińska, Kuźmicka 1 - Skoczeń 5, Lewandowska 2, Gutowska 2, Sulborska 2, Rozmus 3, Kmin 3, Stencel, Pawłowska 7, Mastek, Król.
Kary: 12 min. (Skoczeń, Sulborska - po 4 min., Kmin, Pawłowska - po 2 min.)
Karne: 1/3 

Ruch Chorzów: Staś, Bednarek, Jaśkiewicz - Mrozek, Jasinowska 4, Drażyk 2, Piotrkowska 3, Żakowska 4, Lesik 1, Masłowska, Doktorczyk 1, Polańska, Rodak 3, Nimsz 1, Płomińska 8, Stokowiec 2

Kary: 2 min. (Jasinowska 2 min.)
Karne: 3/4 

Zawiedli szczypiorniści, którzy ulegli z Białymstoku najsłabszej drużynie II ligi - Bestios Białystok. Gospodarze zwyciężyli z bielańskim zespołem 35:31.

MG źródło: inf. własna / sportowefakty.pl / fot: Marcin Selerski - marcin.biz