CENNE PUNKTY W LUBINIE

2020-06-22 09:46:38

Rozgrywki po pandemii wznowili rugbyści. Drużyna AZS AWF Warszawa zaprezentowała bardzo dobrą dyspozycję, pewnie pokonując w meczu I ligi zespół Miedziowych Lubin na wyjeździe.


 Akademicy z Bielan nie pozostawili zbyt dużych złudzeń rywalom. Już w pierwszej części gry wypracowali 22 punkty przewagi, które pozwoliły na spokojne kontrolowanie gry po zmianie stron. Wówczas obie drużyny dołożyły do swojego konta po 19 punktów, jednak przewaga Akademików była zupełnie niezagrożona.  Najskuteczniejszym graczem bielańskiej drużyny był Karol Romański, który dzięki trzem przyłożeniom skompletował piętnaście punktów.
 
Zwycięstwo jest tym bardziej cenne, że AZS AWF Warszawa zakończył rundę zasadniczą na trzeciej pozycji, gwarantującej udział w fazie play-off o najwyższy szczebel rozgrywek w kraju. Tam nasza drużyna spotka się ze Spartą Jarocin i Rugby Białystok.
 
 Miedzowi Lubin - AZS AWF Warszawa 19:41 (0:22)  /Grzegorz Piaskowski/
Punkty Miedziowi: Jakub Lisiewski 10 (2P), Patryk Szulewski 5 (P), Vladyslav Korotun 4 (2pd).
Punkty AZS AWF: Karol Romański 15 (3P), Łukasz Ślusarczyk 6 (3pd), Miłosz Kasiński 5 (P), Michał Droszcz 5 (P), Sebastian Sosnowski 5 (P), Andrzej Kraskiewicz 5 (P).
Żółte kartki: Eryk Buraczewski (Miedziowi), Kuba Grzybowski (AZS AWF).

Red / fot: Fanpage AZS AWF Warszawa rugby