CENNE ZWYCIĘSTWO NAD GDAŃSZCZANKAMI

2018-01-18 13:30:55

Niecodziennie, bo w środku tygodnia, swoje kolejne spotkanie Ekstraligi futsalu rozegrały zawodniczki AZS-AWF Warszawa. Bielańska drużyna spotkała się w konfrontacji z AZS Uniwersytet Gdański, wygrywając wysoko 5:2.

Spotkanie w hali przy ulicy Marymonckiej rozpoczęło się w sposób wymarzony dla piłkarek z Bielan. W 2. minucie na prowadzenie Akademiczki wyprowadziła Karolina Kołomyjec. AZS-AWF Warszawa szedł za ciosem i nacierał na bramkę rywalek, ale gole nie wpadały. W ostatnich minutach pierwszej odsłony to zespół z Gdańska doszedł do słowa i przyniosło to efekt w postaci trafienia Aleksandry Rucińskiej.

W hali znacznie opadły nastroje na początku drugiej odsłony. Wtedy to właśnie Natalia Świętoniowska wyprowadziła Gdańszczanki na prowadzenie. Szczęśliwie radość gości nie trwała długo. Indywidualną akcję, zakończoną golem przeprowadziła Karolina Lipa, doprowadzając do remisu. W 28. minucie na prowadzenie AZS-AWF Warszawa wyprowadziła Maria Worosilak, co dodało jeszcze większej motywacji gospodyniom z Bielan.

Dwa ostatnie trafienia, które przypieczętowały sukces, odnotowała Paulina Piątkowska. Zwycięstwo nad Gdańszczankami umocniło AZS-AWF Warszawa na drugim miejscu w tabeli grupy północnej rozgrywek Ekstraligi. Już w ostatni weekend stycznia przy Marymonckiej prawdziwy hit rozgrywek, czyli spotkanie z liderkami tabeli - AZS UAM Poznań.

Red / fot: Marcin Selerski - marcin.biz