CENNE ZWYCIĘSTWO W GDAŃSKU

2017-11-27 17:00:23

Za nami kolejne mecze Ekstraligi futsalu. Ponownie z bardzo dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki AZS-AWF Warszawa. Akademiczki z Bielan odniosły bardzo cenne, wysokie zwycięstwo z AZS UG Gdańsk. W pierwszej lidze wygraly fustalistki AZS SGH Warszawa, które swoje mecze rozgrywają w CRS Bielany.

Formalnie rywalki AZS-AWF Warszawa grały dopiero pierwszy mecz w sezonie, choć na inaugurację odniosły widowiskowe zwycięstwo 13:0 nad drużyną z Żyrardowa. Żyrardowianki, po niepojawieniu się na meczu ligowym w Warszawie, wycofały się jednak z rozgrywek i ich mecze uznano za nieodbyte.

Okazało się, że bielański zespół bardzo dobrze wszedł w sezon i po skromnej wygranej w derbach na inaugurację, z gdańską drużyną poradził sobie dużo lepiej. Choć pierwsza połowa była dość wyrównana, po zmianie stron Akademiczki z Bielan zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, ostatecznie pokonując Gdańszczanki 5:1 i obok drużyny z Poznania, utrzymując komplet punktów w swojej grupie Ekstraligi.

Swoje mecze na Bielanach rozgrywają również futsalistki AZS SGH Warszawa. Liderki swojej grupy pierwszej ligi, pewnie 7:2 pokonały w hali CRS Bielany Gwiazdę Toruń.

MG / fot: Marcin Selerski - marcin.biz