CZWARTE ZWYCIĘSTWO FUTSALISTEK

2016-12-11 10:34:14

W meczu na szczycie Grupy Północnej Ekstraligi Futsalu kobiet, zawodniczki AZS-AWF Warszawa pokonał 4:2 Kotwicę Kórnik. To czwarta wygrana podpiecznych trenera Zbigniewa Tyca.

Zawodniczki z Kórnika postawiły twarte warunki szczególnie w pierwszej połowie meczu. Pomimo, że Akademiczki już po czterech minutach spotkania prowadziły po trafieniu Anny Pepłowskiej, zespół z Kórnika szybko wyrównał, a po trafieniu Karoliny Kołomyjec uczynił to ponownie.

Drużyna z Bielan wymarzone zwycięstwo wywalczyła dopiero w ostatnich minutach meczu. Prowadzenie 3:2 wywalczyła dla AZS-AWF Warszawa Monika Wasil, a następnie, na dwie minuty przed końcem po kontrataku gola na 4:2 zdobyła Maria Worosilak. Zespół z Kórnika próbował nawiązać jeszcze walkę, ale dobrze spisywała się defensywa stołecznego zespołu, który dzięki wygranej samodzielnie przewodzi grupie, mając na swoim koncie 12 punktów.

Dzięki temu na mecz do Poznania z tamtejszym UAM Poznań, który broni tytułu Mistrza Polski, zespół Zbigniwa Tyca pojedzie z przewagą punktową nad piłkarkami ze stolicy Wielkopolski.

Warto dodać, że kilka dni wcześniej Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN zweryfikowała wynik meczu Grupy Północnej pomiędzy Unifreeze Górzno, a Kotwicą Kórnik. Pomimo wygranej 7:3 drużyny z Górzna, przynano walkower piłkarkom z Kórnika ze względu na występ nieuprawnionej zawodniczki w tym spotkaniu.

AZS AWF Warszawa – Kotwica Kórnik 4:2 (2:2)