DERBOWA INAUGURACJA DLA FUTSALISTEK AZS

2017-11-12 21:04:08

Rozgrywki w sezonie 2017/2018 zainaugurowała Ekstraliga Futsalu. Powody do zadowolenia mają Akademiczki z AZS-AWF Warszawa, które w pierwszej kolejce pokonały 2:1 z derbach AZS UW Warszawa.Pierwsze spotkanie obecnego sezonu nasze bielańskie piłkarki grały na wyjeździe. Zwycięstwo AZS-AWF Warszawa zapewniły trafienia, jakie odnotowały na swoim koncie Kinga Zajączkowska i Monika Wasil. W drużynie gospodyń piłkę w siatce umieściła Katarzyna Włodarczyk. 

Spotkanie rozpoczęło się lepiej właśnie dla Akademiczek z Bielan. W 11. minucie prowadzenie AZS-AWF Warszawa zapewniła  Kinga Zajączkowska. Po zmianie stron różnica jednego trafienia została utrzymana. W drugim meczu grupy północnej Ekstraligi Futsalu, którego wynik znamy, nie było niespodzianek. AZS UG Gdańsk pokonał 13:0 Żyrardowiankę Żyrardów. To właśnie z Żyrardowianką zmierzą się nasze futsalistki w drugiej kolejce, która zainauguruje występy na w tegorocznym sezonie na Bielanach.

AZS AWF Warszawa: 1. Ewelina Łowicka - 2. Kinga Zajączkowska, 4. Karolina Kołomyjec, 7. Marta Witoń, 11. Maria Worosilak, 6. Monika Wasil, 8. Klaudia Grodzka, 10. Inga Kania, 15. Monika Lipa, 19. Monika Kowalska, 20. Joanna Jakubczak, 69. Michalina Brzezińska

MG / fot: marcin.biz