DERBOWY PRYM FUTSALISTEK

2018-01-06 15:31:52

Piłkarki AZS-AWF Warszawa mają receptę na stołeczne rywalki z AZS UW. W kolejnym meczu Ekstraligi Futsalu bielańska drużyna pokonała 5:3 AZS Uniwersytet Warszawski.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla Akademiczek z Bielan ponieważ w 3. minucie gola dla zespołu gości zdobyła Katarzyna Włodarczyk. Szczęśliwie chwilę później do remisu doprowadziła Klaudia Grodzka. Drużyna z UW groźnie atakowała, ale szczęśliwie to AZS-AWF Warszawa wyszedł na prowadzenie dzięki trafieniu  Klaudii Dymińskiej. Pomimo prób do przerwy nie udało się zwiększyć zasłużonego prowadzenia.

Po zmianie stron zwodniczki gości za wszelką cenę usiłowały wyrównać, ale to AZS-AWF Warszawa dzięki dwóm zdobytym w krótkim odstępie czasu trafieniom Klaudii Dymińskiej, wypracował dwubramkowe prowadzenie.Na dwie minuty przed końcem drugiego gola dla UW zdobyła Joanna Trzcińska, ale szybko odpowiedziała Maria Worosilak. W ostatnich sekundach meczu wynik ustaliła Katarzyna Włodarczyk.

Wygrana z lokalnymi rywalkami z UW była bardzo istotna, ponieważ pomogła umocnić się piłkarkom AZS-AWF Warszawa na drugim miejscu w rozgrywkach fazy zasadniczej grupy północnej. Przed bielańskimi futsalistkami istotna konfrotntacja z zespołem z Gdańska. W hali przy Marymonckiej drużyna z północy kraju pojawi się 20/21 stycznia (dokładny termin podamy).

AZS-AWF Warszawa - AZS UW 5:3 (2:1)

1. Ewelina Łowicka - 7. Marta Witoń (k), 15. Klaudia Dymińska, 16. Dominika Szaciłowska, 17. Kinga Zajączkowska (pierwsza piątka), 47. Paulina Rączka, 4. Paulina Piątkowska, 6. Monika Wasil, 8. Klaudia Grodzka, 10. Inga Kania, 11. Maria Worosilak, 13. Mariola Dworniczak, 23. Monika Lipa, 69. Michalina Brzezińska

MG źródło: inf. własna / fot: Marcin Selerski - marcin.biz