DWA ZWYCIĘSTWA BIELAŃSKICH SIATKAREK

2019-12-10 18:56:22

Trwa sezon II ligi seniorek w siatkówce. W zmaganiach uczestniczą dwie bielańskie drużyny - AZS AWF Warszawa i Sparta Warszawa. W swoich ostatnich występach oba zespoły z naszej Dzielnicy odniosły wyraźne zwycięstwa.


Zawodniczki Akademiczek podejmowały we własnej hali drużynę Ósemki Siedlce, zwyciężając 3:1.  Jedynie w trzecim secie mazowieckie rywalki pokonały zespół Akademików.

Również za trzy punkty wygrał zespół Sparty Warszawa, który  3:1 pokonał Łaskovię Łask, w drugiej partii oddając zwycięstwo rywalkom. Jak opisuje oficjalna strona bielańskiej drużyny - Jak zawsze pewnie grała nasza kapitan - Kamila Zakrzewska. Świetne spotkanie zanotowała Julia Dąbrowska, która w ważnych momentach brała na siebie odpowiedzialność za zdobywanie punktów. Pewnie piłki między koleżanki dzieliła dziś Ada Wełna.

Po jedenastu seriach spotkań AZS AWF Warszawa zajmuje drugie miejsce, zdecydowanie odstając od reszty drużyn wraz  z zespołem z Nowego Dworu Mazowieckiego. W dole tabeli Sparta Warszawa, która jednak zbudowała przewagę nad dwiema ostatnimi drużynami tabeli i musi gonić zespoły z Siedlec, Olsztyna i Węgrowa.

AZS AWF Warszawa - UKS ÓSEMKA Siedlce 3:1
( 25:20, 25:18, 17:25, 25:22 )
Sparta Warszawa - Łaskovia Łask 3:1
(25:16, 21;25, 25:21, 25:17)

MG / fot: Fanapge sekcji siatkówki AZS AWF Warszawa