DWIE PORAŻKI AKADEMICZEK

2016-11-06 18:03:05

Passa piłkarek ręcznych AZS-AWF Warszawa została przerwana. Bielańskie zawodniczki po czterech zwycięstwach na inaugurację rozgrywek odnotowały dwie porażki. Najpierw z SPR Olkusz, a następnie z Ruchem Chorzów.

Porażki podopiecznych trenerów Pawła Kapuścińskiego i Daniela Lewandowskiego spowodowały, że bielańskie szczypiornistki z pozycji wicelidera, spadły na czwarte miejsce w tabeli i najprawdopodobniej wyprzedzi je jeszcze zespół MTS Kwidzyn, który rozegrał dwa mecze mniej.

Spotkanie z najlepiej spisującą się do tej pory w rozgrywkach drużyną SPR Olkusz było dość jednostronne, choć trzeba przyznać, że w pierwszej połowie Akademiczki starały się dotrzymać tempa rywalkom i przegrywały jedynie dwiema bramkami (16:18). Po zmianie stron SPR Olkusz rozkręcił się w zdobywaniu kolejnych goli i w hali przy ulicy Wiejskiej wypracował po godzinie gry osiem bramek przewagi, wygrywając 36:28. Najwięcej goli w Olkuszu zdobyła dla AZS-AWF Warszawa Paulina Pawłowska, która ośmiokrotnie pokonywała bramkarkę rywalek. Siedem razy sztuki tej dokonała Patrycja Skoczeń.

W Chorzowie zawodniczki AZS-AWF Warszawa czekało równie trudne zadanie, bo zawodniczki ze Śląska nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Bielańska drużyna nie mogła się już tym pochwalić, po porażce w Kwidzynie. W Chorzowie gospodynie wygrały dość wysoko - różnicą piętnastu bramek (36:21). Najskuteczniejsza w szeregach AZS Patrycja Skoczeń zdobyła pięć goli.

W siódmej kolejce spotkań, zaplanowanej na 12 listopada, zawodniczki z Bielan podejmą w hali przy ulicy Marymonckiej Spartę Oborniki. Akademiczki przystąpią do tego pojedynku w roli faworytek.

MG źródło: inf. własna