DZIKIE WĘŻE CZWARTE NA WĘGRZECH

2017-09-06 19:14:26

W Debreczynie odbył się ostatni z cyklu World Tour Masters rozegrany w Europie. Drużyna HW Wild Snakes dotarła do ćwierćfinału.

Ekipa w składzie: Mariusz Przygucki, Tomasz Rudko, Piotr Wójcik oraz Michał Wojtyński trafiła do grupy B, razem ze Słoweńcami z Lublany i Serbami ze Sremskiej Mitrovicy.

W pierwszym meczu grupowym HW Wild Snakes zmierzyli się z czołówką światowych rankingów, do których należy drużyna z Ljubljany. Niestety, po wyrównanym, emocjonującym spotkaniu musieli uznać wyższość rywali, którzy zdołali doprowadzić do dogrywki i w niej rozstrzygnąć mecz wynikiem 16:18. Jasne było, że drugi mecz będzie meczem o wszystko i jak się później okazało nasz zespół nie zawiódł pewnie pokonując Serbów 20:15, co w ostatecznym rozrachunku zapewniło nam awans do ćwierćfinału.

Niestety, w ćwierćfinale lepsza okazała się drużyna Limanu, wygrywając spotkanie 22:11. Mimo dobrego początku w pewnym momencie nasi koszykarze złapali „blokadę”, co wykorzystali Serbowie trafiając seriami z dystansu. Tym samym „Hutnicy” zakończyli swój udział w turnieju, osiągając spory sukces sportowy.

Hutnikwarszawa.pl