DZIKIE WĘŻE MISTRZEM BELGII

2017-07-31 11:11:44

Koszykarze HW Wild Snakes w sobotę wywalczyli awans do turnieju finałowego mistrzostwo Belgii, a dzień później pewnie sięgnęli po tytuł.

Po myśli naszych koszykarzy 3x3 przebiegł sobotni turniej kwalifikacyjny w Antwerpii. Po pewnych trzech zwycięstwach w grupie nad drużynami z Holandii „Hutnicy” awansowali z pierwszego miejsca do ćwierćfinału ,w którym odnieśli zwycięstwo 13:9. W półfinale natomiast musieli uznać wyższość innej drużyny z Holandii (11:19), przez co finalne zajęli czwarte miejsce.

Dzień później w turnieju finałowym „Dzikie Węże” wygrały swoją grupę z kompletem zwycięstw. Ostatecznie koszykarze z Warszawy byli bezkonkurencyjni w dalszej rywalizacji i sięgnęli po tytuł mistrza Belgii.

Tym samym zapewnili oni sobie udział w FIBA 3x3 World Tour w Debreczynie. W drużynie "Węży" wystąpili: Tomek Rudko, Piotr Wójcik, Michał Wojtyński i Mariusz Przygucki.

PP fot: Oficjalny Fanpage Hutnika Warszawa